aktsiaselts Jalax
Ettevõtte kokkuvõte
aktsiaselts JalaxJalax tegeleb metallmööbli ja metallkomponentide tootmisega. Ettevõte on välja kasvanud väiksest metallitöökojast ning pakub allhanke metallkomponente Põhjamaade turgudele. 2025. aastal moodustas eksport 73% müügitulust ja Eesti-sisene müük 27%. Ettevõte rõhutab paindlikkust, uuenduslikkust ning keskkonnasõbralikku tootmist.
2025. aasta müügitulu oli 12 676 704 eurot, mis vähenes võrreldes eelmise aastaga 8%. Puhaskasum oli 1 553 036 eurot. Aasta lõpus oli töötajate arv 129, värskeimates maksuandmetes on näitajaks 135 töötajat. Aasta teine pool kulges keerulisemalt — alates augustist langesid suurklientide mahud ning eksporditurul valitses ebakindlus.
Kogu Eesti tegevusala 'Mööbli (v.a madratsite) tootmine' kogukäive aastal 2025 oli 422 865 957 eurot, millest Jalax moodustas 12 676 704 eurot ehk 3,0%. Eesti sektori puhaskasum oli 13 535 827 eurot, millest Jalax moodustas 11,5%. Töötajate arv kogu sektoris oli 3 937, millest Jalaxe töötajad moodustasid 3,2%. Järva maakonnas oli sama tegevusala kogukäive 23 309 525 eurot, millest Jalaxe osa oli 54,4%; maakonna sektori puhaskasumist moodustas Jalax 85,2% ning töötajatest 53,1%.
Äriseosed
aktsiaselts JalaxJuhatus
Nõukogu
Tütarettevõtted
Omanikud
Maksehäired
aktsiaselts JalaxKehtivad Maksehäired - (EUR)
Lõpetatud Maksehäired - (EUR)
Maksuvõlad
aktsiaselts JalaxMaksuvõlad seisuga 27.07.2026 - (EUR)
Esitamata deklaratsioonid seisuga 27.07.2026 - (EUR)
Ajalugu graafikuna - (EUR)
Ajalugu tabelina - (EUR)
21.07.2026
11.07.2026
30.06.2026
23.06.2026
11.06.2026
| Kuupäev | Maksuvõlg | SH. Ajatatud | SH. Vaidlustatud |
|---|---|---|---|
| 21.07.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.07.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 30.06.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 23.06.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.06.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 31.05.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.05.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 12.05.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 30.04.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.04.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.04.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 31.03.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.03.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.03.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 28.02.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.02.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.02.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 31.01.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.01.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 13.01.2026 | Maksuvõlad puuduvad |
Maksu- ja tolliameti andmed graafikuna - (EUR)
Riiklikud maksud tabelina - (EUR)
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmisel aastal
| Aasta | Q1 | % | Q2 | % | Q3 | % | Q4 | % | Kokku | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 428 188 | -56 | 447 899 | 18 | 876 087 | -61 | ||||
| 2025 | 976 618 | 67 | 378 662 | -31 | 478 729 | -1 | 437 244 | 9 | 2 271 253 | 13 |
| 2024 | 583 153 | -13 | 550 329 | -8 | 482 564 | 15 | 399 714 | -6 | 2 015 760 | -5 |
| 2023 | 672 468 | 112 | 600 576 | 77 | 419 614 | -11 | 425 584 | -13 | 2 118 242 | 31 |
| 2022 | 317 341 | 9 | 339 597 | 14 | 472 306 | 4 | 487 836 | 59 | 1 617 080 | 20 |
| 2021 | 290 164 | -3 | 296 701 | 49 | 452 219 | 66 | 306 398 | -6 | 1 345 483 | 23 |
| 2020 | 300 561 | -16 | 198 972 | -44 | 272 587 | -37 | 325 974 | -1 | 1 098 095 | -26 |
| 2019 | 359 213 | 29 | 357 641 | 30 | 430 099 | 34 | 328 634 | -37 | 1 475 586 | 6 |
| 2018 | 277 798 | 27 | 274 217 | 2 | 320 921 | 1 | 524 164 | 74 | 1 397 100 | 26 |
| 2017 | 218 658 | -8 | 267 956 | 9 | 318 991 | 18 | 301 527 | 15 | 1 107 132 | 9 |
| 2016 | 236 654 | 33 | 245 357 | 24 | 271 314 | 19 | 263 160 | 13 | 1 016 485 | 21 |
| 2015 | 178 583 | 198 312 | 227 859 | 66 | 233 310 | 16 | 838 064 | 147 | ||
| 2014 | 136 915 | 201 856 | 338 771 |
S.H tööjõu maksud - (EUR)
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmisel aastal
| Aasta | Q1 | % | Q2 | % | Q3 | % | Q4 | % | Kokku | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 452 223 | 10 | 424 874 | 6 | 877 097 | -48 | ||||
| 2025 | 409 261 | 6 | 400 340 | -2 | 435 777 | 1 | 444 840 | 13 | 1 690 218 | 4 |
| 2024 | 385 182 | 1 | 410 396 | 11 | 432 075 | 8 | 395 109 | -1 | 1 622 763 | 5 |
| 2023 | 381 988 | 16 | 370 538 | 17 | 399 627 | 9 | 398 378 | 1 | 1 550 532 | 10 |
| 2022 | 329 196 | 23 | 317 252 | 8 | 366 292 | 17 | 393 467 | 24 | 1 406 208 | 18 |
| 2021 | 268 498 | -17 | 293 084 | 52 | 312 394 | 24 | 318 453 | 23 | 1 192 429 | 16 |
| 2020 | 324 483 | -2 | 192 503 | -44 | 252 857 | -29 | 259 625 | -20 | 1 029 467 | -24 |
| 2019 | 332 621 | 11 | 341 833 | 19 | 354 107 | 11 | 324 677 | -1 | 1 353 238 | 10 |
| 2018 | 299 777 | 24 | 286 597 | 13 | 319 302 | 6 | 328 004 | 15 | 1 233 680 | 14 |
| 2017 | 242 455 | -1 | 254 310 | 301 932 | 20 | 286 274 | 18 | 1 084 970 | 9 | |
| 2016 | 243 931 | 26 | 255 503 | 20 | 251 779 | 7 | 242 784 | -3 | 993 996 | 11 |
| 2015 | 192 908 | 212 813 | 234 905 | 58 | 251 476 | 17 | 892 103 | 145 | ||
| 2014 | 149 115 | 215 054 | 364 169 |
Finantsandmed
aktsiaselts JalaxAndmed majandusaasta aruannetest - (EUR)
Käive
Puhaskasum
Bilansimaht
Käibevara
Põhivara
Lühiajalised kohustused
Pikaajalised kohustused
Omakapital
Töötajad
Maksevõime kordaja
Võlakordaja
Käiberentaablus
Omakapitali rentaablus
| Nimetus | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Käive | 5 292 961 | 5 961 902 | 6 954 170 | 7 272 436 | 9 172 624 | 13 392 058 | 13 110 074 | 9 859 335 | 16 745 267 | 17 834 566 | 14 577 196 | 13 778 723 | 12 676 704 |
| Puhaskasum | -213 133 | -72 454 | 328 462 | 498 530 | 462 250 | 1 214 742 | 1 576 265 | 1 036 533 | 1 977 591 | 1 800 066 | 1 639 733 | 1 401 570 | 1 553 036 |
| Bilansimaht | 3 057 147 | 2 797 941 | 2 996 663 | 3 476 802 | 3 993 496 | 5 747 220 | 6 858 774 | 6 740 468 | 8 537 618 | 7 735 627 | 6 971 458 | 7 014 754 | 7 132 384 |
| Käibevara | 1 532 065 | 1 565 028 | 1 855 029 | 1 576 886 | 1 975 072 | 2 501 721 | 2 576 102 | 2 817 281 | 4 700 154 | 3 473 773 | 3 275 514 | 3 454 181 | 3 972 151 |
| Põhivara | 1 525 082 | 1 232 913 | 1 141 634 | 1 899 916 | 2 018 424 | 3 245 499 | 4 282 672 | 3 923 187 | 3 837 464 | 4 261 854 | 3 695 944 | 3 560 573 | 3 160 233 |
| Lühiajalised kohustused | 1 277 010 | 1 361 825 | 1 320 462 | 919 185 | 1 068 333 | 1 490 613 | 1 359 882 | 1 217 220 | 2 011 367 | 1 771 842 | 1 329 008 | 3 490 627 | 2 326 393 |
| Pikaajalised kohustused | 593 583 | 322 016 | 233 639 | 632 523 | 627 819 | 1 304 521 | 1 404 541 | 1 035 480 | 710 892 | 589 413 | 428 345 | 282 452 | 11 280 |
| Omakapital | 1 186 554 | 1 114 100 | 1 442 562 | 1 925 094 | 2 297 344 | 2 952 086 | 4 094 351 | 4 487 768 | 5 815 359 | 5 374 372 | 5 214 105 | 3 241 675 | 4 794 711 |
| Töötajad | 145 | 145 | 141 | 141 | 142 | 143 | 144 | 137 | 123 | 126 | 129 | 128 | 127 |
| Maksevõime kordaja | 1.20 | 1.15 | 1.40 | 1.72 | 1.85 | 1.68 | 1.89 | 2.31 | 2.34 | 1.96 | 2.46 | 0.99 | 1.71 |
| Võlakordaja | 0.42 | 0.49 | 0.44 | 0.26 | 0.27 | 0.26 | 0.20 | 0.18 | 0.24 | 0.23 | 0.19 | 0.50 | 0.33 |
| Käiberentaablus | -0.04 | -0.01 | 0.05 | 0.07 | 0.05 | 0.09 | 0.12 | 0.11 | 0.12 | 0.10 | 0.11 | 0.10 | 0.12 |
| Omakapitali rentaablus | -0.18 | -0.07 | 0.23 | 0.26 | 0.20 | 0.41 | 0.38 | 0.23 | 0.34 | 0.33 | 0.31 | 0.43 | 0.32 |
Andmed majandusaasta aruannetest graafikuna - (EUR)
Tegevusaruanne
aktsiaselts Jalax 2025. a. majandusaasta aruanne Tegevusaruanne Sissejuhatus AS Jalax on asutatud 1993. aastal. Esialgu oli see vaid väike metallitöökoda, millest on aastate jooksul arenenud Eesti üks juhtivamaid metallmööbli ja -komponentide valmistajaid. 2025. aasta lõpus andis AS Jalax tööd 129-le inimesele. AS Jalax tootmisüksus asub Kesk-Eestis Paide lähedal Mündi külas. AS Jalax on juhtivaid allhanke metallkomponentide tootja Põhjamaades. AS Jalax eesmärgiks on kuuluda nende tootjate hulka, keda iseloomustavad uuenduslikkus, paindlikkus, tipptasemel tehnoloogia. AS Jalax jaoks on oluline keskkonnasõbralik tootmine. 2025. aastal jätkus AS Jalax traditsiooniline äritegevus metallkomponentide tootmise valdkonnas. Aasta algas suhteliselt positiivselt ning optimistlikult, kuid paraku alates augustist kuni aasta lõpuni kukkusid enamus suurklientide müügimahud võrreldes aasta esimese poolega. Aasta lõpus mõjus üleüldine ebakindlus meie eksportturgudel ka meie klientide tellimustele negatiivselt ning kokkuvõttes lõpetasime aasta väikese käibelangusega. Majandustegevus ja -tulem AS Jalax müügitulu 2025. aastal oli 12 677 tuhat eurot, mis on 8 % vähem kui möödunud aastal. 2025. aasta AS Jalax müügitulust moodustas 73% eksport ja 27% müük Eestis (2024. aastal olid need näitajad vastavalt 70% ja 30%). Ekspordist suurema osa moodustas müük Soome 27% ja Suurbritanniasse 40%. Kaubad, toore, materjal ja teenusete kulud kahanesid 2025. aastal 12% võrreldes 2024. aastaga. Tööjõukulud kasvasid 2025. aastal 2% võrreldes 2024. aastaga. Mitmesugused tegevuskulud kasvasid 2025. aastal 14% võrreldes 2024. aastaga. Ettevõtte 2025. aasta ettevõtluse tulemiks kujunes 1 553 tuhat eurot kasumit. Peamised finantssuhtaruvud 2025 2024 Müügitulu 12 676 704 13 778 723 Müügitulu kasv -8,00% -5,48% Puhaskasum (-kahjum) 1 553 036 1 401 570 Puhasrentaablus 12,25% 10,17% Lühiajaliste kohustuste kattekordaja 1,71 0,99 ROA 21,77% 19,98% ROE 32,39% 43,24% Suhtarvude arvutamisel kasutatud valemid: Müügitulu kasv (%) = (( müügitulu 2025-müügitulu 2024)/ müügitulu 2024)* 100
Käive kvartalite lõikes Maksu- ja tolliameti andmetel - (EUR)
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmisel aastal
| Aasta | Q1 | % | Q2 | % | Q3 | % | Q4 | % | Kokku | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 3 788 772 | -1 | 4 545 021 | +17 | 8 333 793 | -46 | ||||
| 2025 | 3 809 636 | -11 | 3 895 389 | -21 | 3 468 632 | -12 | 4 144 739 | +12 | 15 318 396 | -9 |
| 2024 | 4 269 079 | 0 | 4 954 374 | -6 | 3 943 705 | -16 | 3 705 177 | -9 | 16 872 334 | -8 |
| 2023 | 4 277 499 | -26 | 5 284 401 | -22 | 4 701 315 | -15 | 4 051 375 | -16 | 18 314 589 | -20 |
| 2022 | 5 787 922 | +53 | 6 757 856 | +38 | 5 543 922 | +12 | 4 796 953 | -29 | 22 886 653 | +12 |
| 2021 | 3 775 446 | +15 | 4 904 357 | +40 | 4 964 838 | +82 | 6 728 565 | +124 | 20 373 205 | +63 |
| 2020 | 3 269 013 | -10 | 3 497 622 | -28 | 2 730 367 | -30 | 2 998 902 | -15 | 12 495 904 | -21 |
| 2019 | 3 620 375 | +14 | 4 886 810 | +24 | 3 880 828 | -9 | 3 521 051 | -17 | 15 909 065 | +2 |
| 2018 | 3 185 597 | +61 | 3 948 283 | +41 | 4 266 878 | +40 | 4 247 142 | +44 | 15 647 900 | +45 |
| 2017 | 1 980 474 | 2 804 412 | 3 055 483 | 2 941 235 | 10 781 604 | 0 |
Maksu- ja tolliameti andmed graafikuna - (EUR)
Töötajad
aktsiaselts JalaxTöötajate arv kvartalite lõikes Maksu- ja tolliameti andmetel
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmine aasta
| Aasta | Q1 | Vahe | Q2 | Vahe | Q3 | Vahe | Q4 | Vahe | Keskmine | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 134 | +10 | 135 | +12 | 135 | +7 | ||||
| 2025 | 124 | -3 | 123 | -8 | 125 | +1 | 130 | +6 | 126 | -1 |
| 2024 | 127 | -5 | 131 | -1 | 124 | -5 | 124 | +3 | 127 | -2 |
| 2023 | 132 | +10 | 132 | -3 | 129 | -2 | 121 | -5 | 129 | 0 |
| 2022 | 122 | -9 | 135 | +6 | 131 | +5 | 126 | +6 | 129 | +2 |
| 2021 | 131 | -11 | 129 | -17 | 126 | -8 | 120 | -10 | 127 | -8 |
| 2020 | 142 | -5 | 146 | -5 | 134 | -21 | 130 | -12 | 138 | -7 |
| 2019 | 147 | +5 | 151 | +3 | 155 | +13 | 142 | -2 | 149 | +3 |
| 2018 | 142 | -1 | 148 | +6 | 142 | 0 | 144 | 0 | 144 | +1 |
| 2017 | 143 | 142 | 142 | 144 | 143 |
Kohtulahendid
aktsiaselts JalaxKohtulahendid
Ametlikud teadaanded
Varad
aktsiaselts JalaxFirma kinnistusraamat
Sündmused
aktsiaselts JalaxViimased olulised ettevõttega seotud sündmused
Ettevõtte positsioonid top'des
| Nimetus | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Käibe TOPis | 1039 | 1309 | 1316 | 1060 | 951 |
| Maakonna TOPis | 19 | 19 | 22 | 21 | 16 |
| Valdkonna TOPis | 8 | 9 | 9 | 7 | 6 |
Ettevõtte positsioon võrreldes teiste sama valdkonna ettevõtetega
Käibe TOP
Kasumi TOP
Tegevusvaldkond
Mööbli (v.a madratsite) tootmine(31001)