AS Alfons Hakans
Ettevõtte kokkuvõte
AS Alfons HakansAS Alfons Hakans on Harjumaal tegutsev aktsiaselts, mille põhitegevuseks on sadama- ja merepukseerimise teenuste osutamine. Ettevõtte juhatusse kuuluvad Deniss Lazarevs ja Iris Raudmets. AS Alfons Hakans on osa rahvusvahelisest Alfons Håkans Group kontsernist, mis tegutseb perekondliku ettevõttena.
Ettevõtte vedurlaevad osutavad pukseerimis-, päästmis- ja jäämurdumisteenuseid peamiselt Eesti sadamates. Kontsern on pakkunud sadamapukseerimise teenuseid Eestis alates 2004. aastast ning Soomes alates 1945. aastast. Teenuste kvaliteeti kinnitavad ISO ja ISM sertifikaadid. Lisaks Eestile on kontserni teenused kättesaadavad ka Lätis tütarettevõtte PKL Flote kaudu. Ettevõte otsib uusi ärivõimalusi merendusega seotud valdkondades, sealhulgas tuuleenergia ja mereehituse suunal. 31.12.2024 anti Soomes asuva filiaali varad ja äritegevus üle tütarettevõttele Alfons Hakans Marine Oy Ab.
2025. aasta müügitulu oli 12 919 000 eurot ja puhaskasum 5 882 000 eurot. Töötajate arv aruande järgi oli 51, värskeimates maksuandmetes 83. Ettevõtte bilansimaht ulatus 101 423 000 euroni. Juhtkond märgib, et alates 2022. aastast on kaubamahud Eesti sadamates langenud seoses sõjaga Ukrainas ja sellest tulenevate sanktsioonidega, ning 2026. aastaks prognoositakse majandustulemusi samal tasemel võrreldes eelmise perioodiga.
Kogu Eesti tegevusala „Muud veetransporti teenindavad tegevusalad" kogukäive 2025. aastal oli 53 679 789 eurot, millest AS Alfons Hakans moodustas 12 919 000 eurot ehk 24,1%. Harju maakonnas oli sama tegevusala kogukäive 53 187 257 eurot, millest AS Alfons Hakans osa oli 24,3%. Kogu Eesti tegevusala puhaskasum 2025. aastal oli 6 980 282 eurot, millest AS Alfons Hakans moodustas 84,3%. Harju maakonna sama tegevusala puhaskasumist moodustas ettevõte 82,4%. Eesti tegevusala töötajate koguarv 2025. aastal oli 272, millest AS Alfons Hakans moodustas 18,8%; Harju maakonnas oli töötajaid samas tegevusalas 267, millest ettevõtte osatähtsus oli 19,1%.
Äriseosed
AS Alfons HakansJuhatus
Nõukogu
Tütarettevõtted
Omanikud
Maksehäired
AS Alfons HakansKehtivad Maksehäired - (EUR)
Lõpetatud Maksehäired - (EUR)
Maksuvõlad
AS Alfons HakansMaksuvõlad seisuga 27.07.2026 - (EUR)
Esitamata deklaratsioonid seisuga 27.07.2026 - (EUR)
Ajalugu graafikuna - (EUR)
Ajalugu tabelina - (EUR)
21.07.2026
11.07.2026
30.06.2026
23.06.2026
11.06.2026
| Kuupäev | Maksuvõlg | SH. Ajatatud | SH. Vaidlustatud |
|---|---|---|---|
| 21.07.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.07.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 30.06.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 23.06.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.06.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 31.05.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.05.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 12.05.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 30.04.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.04.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.04.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 31.03.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.03.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.03.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 28.02.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.02.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.02.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 31.01.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.01.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 13.01.2026 | Maksuvõlad puuduvad |
Maksu- ja tolliameti andmed graafikuna - (EUR)
Riiklikud maksud tabelina - (EUR)
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmisel aastal
| Aasta | Q1 | % | Q2 | % | Q3 | % | Q4 | % | Kokku | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 453 187 | 2 | 389 468 | -17 | 842 655 | -54 | ||||
| 2025 | 443 886 | -2 | 468 268 | 7 | 470 327 | -10 | 442 022 | 7 | 1 824 503 | |
| 2024 | 453 325 | -57 | 438 963 | -12 | 520 841 | -12 | 414 015 | -11 | 1 827 144 | -30 |
| 2023 | 1 059 382 | 44 | 496 380 | 39 | 592 033 | 34 | 465 725 | -19 | 2 613 519 | 24 |
| 2022 | 734 601 | 111 | 357 029 | 10 | 441 120 | 14 | 576 588 | 71 | 2 109 338 | 51 |
| 2021 | 348 745 | 325 934 | 12 | 386 022 | 10 | 337 460 | 12 | 1 398 161 | 8 | |
| 2020 | 347 343 | 2 | 290 411 | -6 | 350 159 | -13 | 301 914 | -4 | 1 289 828 | -6 |
| 2019 | 341 812 | 11 | 310 314 | -13 | 402 275 | 19 | 313 049 | -6 | 1 367 451 | 3 |
| 2018 | 308 749 | 16 | 355 970 | 44 | 336 706 | 3 | 331 965 | 15 | 1 333 391 | 18 |
| 2017 | 265 658 | 6 | 247 575 | 7 | 328 066 | 13 | 288 310 | 15 | 1 129 608 | 10 |
| 2016 | 250 894 | -10 | 232 404 | 8 | 289 670 | -1 | 249 835 | 6 | 1 022 804 | |
| 2015 | 279 844 | 214 717 | 293 433 | 84 | 235 392 | -3 | 1 023 386 | 154 | ||
| 2014 | 159 873 | 242 648 | 402 521 |
S.H tööjõu maksud - (EUR)
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmisel aastal
| Aasta | Q1 | % | Q2 | % | Q3 | % | Q4 | % | Kokku | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 473 176 | 2 | 412 403 | -17 | 885 579 | -54 | ||||
| 2025 | 462 537 | -2 | 494 584 | 12 | 497 998 | -3 | 465 300 | 7 | 1 920 419 | 3 |
| 2024 | 472 501 | 442 466 | -15 | 511 589 | -17 | 436 690 | -10 | 1 863 245 | -11 | |
| 2023 | 474 119 | 17 | 519 300 | 19 | 617 450 | 44 | 487 138 | -12 | 2 098 007 | 15 |
| 2022 | 404 930 | 10 | 436 985 | 27 | 428 943 | 5 | 552 528 | 57 | 1 823 385 | 24 |
| 2021 | 367 245 | 1 | 343 346 | 12 | 407 321 | 10 | 352 349 | 10 | 1 470 260 | 8 |
| 2020 | 364 990 | 3 | 306 454 | -6 | 369 456 | -12 | 319 096 | -3 | 1 359 995 | -5 |
| 2019 | 354 735 | 9 | 324 586 | -2 | 421 220 | 19 | 328 382 | -6 | 1 428 923 | 5 |
| 2018 | 324 574 | 15 | 331 423 | 26 | 354 511 | 4 | 348 448 | 13 | 1 358 956 | 14 |
| 2017 | 281 312 | 7 | 262 458 | 7 | 339 977 | 12 | 307 068 | 16 | 1 190 815 | 11 |
| 2016 | 262 461 | 9 | 244 730 | 8 | 304 265 | -1 | 263 629 | 6 | 1 075 086 | 5 |
| 2015 | 241 760 | 226 129 | 308 191 | 81 | 247 901 | -4 | 1 023 981 | 139 | ||
| 2014 | 170 684 | 257 628 | 428 312 |
Finantsandmed
AS Alfons HakansAndmed majandusaasta aruannetest - (EUR)
Käive
Puhaskasum
Bilansimaht
Käibevara
Põhivara
Lühiajalised kohustused
Pikaajalised kohustused
Omakapital
Töötajad
Maksevõime kordaja
Võlakordaja
Käiberentaablus
Omakapitali rentaablus
| Nimetus | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Käive | 8 426 000 | 23 652 000 | 32 436 000 | 31 698 000 | 33 828 000 | 40 310 000 | 41 951 000 | 42 376 000 | 41 206 000 | 48 443 000 | 45 600 000 | 48 556 000 | 12 919 000 |
| Puhaskasum | 2 255 000 | 5 811 000 | 5 113 000 | 2 898 000 | 2 537 000 | 8 064 000 | 10 587 000 | 11 563 000 | 10 382 000 | 11 488 000 | 1 280 000 | 9 181 000 | 5 882 000 |
| Bilansimaht | 33 138 000 | 73 011 000 | 72 652 000 | 74 231 000 | 66 212 000 | 81 516 000 | 88 493 000 | 96 863 000 | 102 524 000 | 111 789 000 | 104 450 000 | 112 750 000 | 101 423 000 |
| Käibevara | 10 139 000 | 14 832 000 | 13 025 000 | 11 921 000 | 10 561 000 | 9 518 000 | 17 746 000 | 23 510 000 | 18 389 000 | 26 446 000 | 21 660 000 | 15 567 000 | 8 604 000 |
| Põhivara | 22 999 000 | 58 179 000 | 59 627 000 | 62 310 000 | 55 651 000 | 71 998 000 | 70 747 000 | 73 353 000 | 84 135 000 | 85 343 000 | 82 790 000 | 97 183 000 | 92 819 000 |
| Lühiajalised kohustused | 3 021 000 | 12 530 000 | 9 456 000 | 10 929 000 | 15 863 000 | 9 389 000 | 9 562 000 | 10 157 000 | 8 633 000 | 15 148 000 | 5 103 000 | 4 397 000 | 1 462 000 |
| Pikaajalised kohustused | 6 982 000 | 25 169 000 | 20 757 000 | 18 074 000 | 7 647 000 | 15 864 000 | 13 283 000 | 10 620 000 | 8 531 000 | 1 366 000 | 1 590 000 | 1 997 000 | 112 000 |
| Omakapital | 23 135 000 | 35 312 000 | 42 439 000 | 45 228 000 | 42 702 000 | 56 263 000 | 65 648 000 | 76 086 000 | 85 360 000 | 95 275 000 | 97 757 000 | 106 356 000 | 99 849 000 |
| Töötajad | 0 | 156 | 176 | 189 | 179 000 | 183 | 177 | 163 | 153 | 155 | 145 | 153 | 51 |
| Maksevõime kordaja | 3.36 | 1.18 | 1.38 | 1.09 | 0.67 | 1.01 | 1.86 | 2.31 | 2.13 | 1.75 | 4.24 | 3.54 | 5.89 |
| Võlakordaja | 0.09 | 0.17 | 0.13 | 0.15 | 0.24 | 0.12 | 0.11 | 0.10 | 0.08 | 0.14 | 0.05 | 0.04 | 0.01 |
| Käiberentaablus | 0.27 | 0.25 | 0.16 | 0.09 | 0.07 | 0.20 | 0.25 | 0.27 | 0.25 | 0.24 | 0.03 | 0.19 | 0.46 |
| Omakapitali rentaablus | 0.10 | 0.16 | 0.12 | 0.06 | 0.06 | 0.14 | 0.16 | 0.15 | 0.12 | 0.12 | 0.01 | 0.09 | 0.06 |
Andmed majandusaasta aruannetest graafikuna - (EUR)
Tegevusaruanne
Tegevusaruanne Sissejuhatus AS Alfons Hakans põhitegevuseks on sadama- ja merepukseerimise teenuste osutamine. Ettevõtte vedurlaevad osutavad teenuseid peamiselt Eesti sadamates. AS Alfons Hakans omab juhtivat turupositsiooni sadamapukseerimise teenuste turul. Ettevõtte müügitulemusi mõjutavad enim sadamaid läbivad kaubamahud. Juhtkond tõdeb, et alates 2022 aastast on kaubamahud Eestit läbivates sadamates langenud tingituna sõjast Ukrainas ning sellest tulevatest sanktsioonidest. Võib nentida, et 2023 aastal saavutati nö uus normaalsus, kus sadamaid läbiva kauba maht sõltub nüüd peamiselt kohalikust majandusest – impordist ja ekspordist. Juhtkond prognoosib 2026 aastaks ettevõttele majanduslikku tulemuslikkust samal tasemel võrreldes eelmise perioodiga, sõltudes kohaliku majanduse kasvu potentsiaalist. Ettevõte otsib uusi ärivõimalusi merendusega seotud valdkondades, plaaniga arendada tegevusi tuuleenergia ja ehituse tegevusvaldkondades merel. Ettevõtte tehingud toimuvad valdavalt eurodes, mistõttu on valuutarisk madal. Samas on ettevõte allutatud turu- ja likviidsusriskile, eeskätt finantsinvesteeringutest tulenevalt. AS Alfons Hakans dividendipoliitika sõltub kontserni majandustulemustest ja ainuaktsionäri otsustest. 31.12.2024 anti Soomes asuva filiaali varad, kohustused ja äritegevus üle tütarettevõttele Alfons Hakans Marine Oy Ab. Tegemist oli juba varem asutatud äriühinguga, millel puudus varasem majandustegevus. Restruktureerimise tulemusena jätkub filiaali senine äritegevus edaspidi tütarettevõtte kaudu. 2024. aasta kasumiaruanne sisaldab Soome filiaali tulemusi kogu aruandeperioodi ulatuses. 31.12.2024 bilanss ei sisalda enam filiaali varasid ja kohustusi. Tulud, kulud ja kasum 2025. aastal oli AS Alfons Hakans konsolideerimata müügitulu 12 919 TEUR (2024: 42 081 TEUR). Ettevõtte puhaskasum 2025. aastal oli 5 882 TEUR (2024: 9 114 TEUR), juhtkond peab tulemust rahuldavaks. Peamised finantssuhtarvud 2025 (konsolideerimata andmed) Müügitulu: 12 919 TEUR (2024: 42 081 TEUR) Puhaskasum: 5 882 TEUR (2024: 9 114 TEUR) Lühiajaliste kohustuste kattekordaja: 5,9 (2024: 7,2) ROA: 5,8% (2024: 9,5%) ROE: 5,9% (2024: 9,7%) Suhtarvude arvutamisel kasutatud valemid: Lühiajaliste kohustuste kattekordaja (kordades) = käibevara / lühiajalised kohustused ROA (%) = puhaskasum / varad kokku * 100 ROE (%) = puhaskasum / omakapital kokku * 100 Investeeringud Ettevõte tegi aruandeperioodil pikaajalisi finantsinvesteeringuid summas 17 301 TEUR. Aruandeperioodil ettevõte põhivahenditesse suuri investeeringuid ei tehtud. Ettevõte jätkas panustamist rahvusvaheliste standardite ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 (keskkond) ja ISO 45001:2018 (töötervishoid ja tööohutus) nõuetele vastava juhtimissüsteemi järjepidevasse arendamisesse. Eesmärgid järgmiseks majandusaastaks AS Alfons Hakans missiooniks on osutada pukseerimis-, jäämurde-ja päästetöid merel, mis oleksid ohutud inimestele, keskkonnale ja varale. AS Alfons Hakans eesmärgiks on tagada oma tegevusega ohutus ja usaldusväärsus, tegutseda kliendikeskselt ning keskkonna suhtes vastutustundlikult.
Käive kvartalite lõikes Maksu- ja tolliameti andmetel - (EUR)
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmisel aastal
| Aasta | Q1 | % | Q2 | % | Q3 | % | Q4 | % | Kokku | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 3 586 267 | +35 | 3 031 459 | -3 | 6 617 726 | -43 | ||||
| 2025 | 2 659 199 | -29 | 3 130 428 | -35 | 3 182 042 | -11 | 2 698 744 | +10 | 11 670 413 | -20 |
| 2024 | 3 734 744 | -23 | 4 805 049 | +12 | 3 572 958 | +51 | 2 459 458 | -20 | 14 572 209 | 0 |
| 2023 | 4 833 460 | -31 | 4 281 791 | -27 | 2 369 459 | -42 | 3 082 100 | -10 | 14 566 809 | -29 |
| 2022 | 7 013 400 | +32 | 5 864 131 | +14 | 4 070 809 | +26 | 3 438 785 | +7 | 20 387 125 | +21 |
| 2021 | 5 321 865 | -39 | 5 132 638 | 0 | 3 222 984 | -5 | 3 202 435 | -6 | 16 879 922 | -18 |
| 2020 | 8 700 690 | +53 | 5 153 078 | -7 | 3 390 773 | -19 | 3 420 151 | -7 | 20 664 693 | +9 |
| 2019 | 5 669 567 | -14 | 5 511 550 | -14 | 4 165 822 | +2 | 3 673 658 | -20 | 19 020 597 | -12 |
| 2018 | 6 624 190 | +47 | 6 442 116 | +63 | 4 066 481 | -9 | 4 600 466 | +13 | 21 733 252 | +28 |
| 2017 | 4 496 359 | 3 942 319 | 4 459 653 | 4 056 511 | 16 954 842 | 0 |
Maksu- ja tolliameti andmed graafikuna - (EUR)
Töötajad
AS Alfons HakansTöötajate arv kvartalite lõikes Maksu- ja tolliameti andmetel
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmine aasta
| Aasta | Q1 | Vahe | Q2 | Vahe | Q3 | Vahe | Q4 | Vahe | Keskmine | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 79 | -5 | 83 | 0 | 81 | -4 | ||||
| 2025 | 84 | -2 | 83 | -5 | 84 | -4 | 84 | -1 | 84 | -3 |
| 2024 | 86 | -12 | 88 | -10 | 88 | -3 | 85 | -4 | 87 | -7 |
| 2023 | 98 | -5 | 98 | -9 | 91 | -17 | 89 | -20 | 94 | -12 |
| 2022 | 103 | +4 | 107 | +8 | 108 | +8 | 109 | +7 | 107 | +7 |
| 2021 | 99 | -6 | 99 | -4 | 100 | -5 | 102 | -2 | 100 | -4 |
| 2020 | 105 | +1 | 103 | -1 | 105 | -3 | 104 | -2 | 104 | -2 |
| 2019 | 104 | -1 | 104 | 0 | 108 | 0 | 106 | +2 | 106 | +1 |
| 2018 | 105 | +6 | 104 | +2 | 108 | +5 | 104 | -1 | 105 | +3 |
| 2017 | 99 | 102 | 103 | 105 | 102 |
Kohtulahendid
AS Alfons HakansKohtulahendid
Ametlikud teadaanded
Varad
AS Alfons HakansFirma kinnistusraamat
Sündmused
AS Alfons HakansViimased olulised ettevõttega seotud sündmused
Ettevõtte positsioonid top'des
| Nimetus | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Käibe TOPis | 1019 | 374 | 431 | 389 | 379 |
| Maakonna TOPis | 723 | 287 | 338 | 300 | 291 |
| Valdkonna TOPis | 30 | 6 | 10 | 13 | 11 |
Ettevõtte positsioon võrreldes teiste sama valdkonna ettevõtetega
Käibe TOP
Kasumi TOP
Tegevusvaldkond
Muud veetransporti teenindavad tegevusalad(52229)
Kaubavedu merel ja rannavetes(50201)
Vesiehitus(42911)