ESD-Center OÜ

Ettevõtte kokkuvõte
ESD-Center OÜESD-Center OÜ on Harju maakonnas tegutsev osaühing, mis tegeleb elektrimaterjalide, -tarvikute ja -seadmete hulgimüügiga. Ettevõtte juhatusse kuuluvad Carl Stefan Sjöqvist ja Malin Enarson.
ESD-Center on osa rahvusvahelisest ESD-Center kontsernist, millel on kontorid kolmes riigis. Ettevõte pakub trükkplaatide tootmisprotsesside jaoks vajalikke tootmisseadmeid ja -materjale ning ESD-kaitsematerjale, mis tagavad tootmiskeskkonna ja lõpptoote kvaliteedi. Klientideks on peamiselt elektroonika tootmis-, montaaži- ja hooldusvaldkonnas tegutsevad ettevõtted. ESD-Center on üle 40 aasta pakkunud lahendusi elektroonika tootmise tõhustamiseks ning jätkusuutlikumaks muutmiseks.
2025. aasta müügitulu oli 1 278 905 eurot ja ettevõte lõpetas aasta puhaskahjumiga 27 610 eurot. Töötajate arv oli 3.
Kogu Eesti tegevusala "Elektrimaterjalide, -tarvikute ja -seadmete, k.a kaablite hulgimüük" kogukäive 2025. aastal oli 338 481 705 eurot, millest ESD-Center OÜ moodustas 1 278 905 eurot ehk 0,4%. Sektori puhaskasum oli 19 973 711 eurot. Harju maakonnas oli sama tegevusala kogukäive 295 948 654 eurot, millest ESD-Center OÜ osa oli 0,4%. Kogu Eesti sektoris töötas 819 inimest, millest ESD-Center OÜ töötajad moodustasid 0,4%.
ESD-Center OÜ-le on omistatud Hästi Juhitud Ettevõtte tiitel.
Ettevõtte 2025/26. majandusaasta juhtkonna aruande kohaselt oli tegemist konsolideerimise perioodiga, mille jooksul investeeriti müügimeeskonna tugevdamisse. Juhtkond toob pikaajalise kasvupotentsiaali teguritena välja rohelise ülemineku, asjade interneti, automatiseerimise, jätkusuutlikkuse, kohaliku hankimise ning kaitsetööstuse kasvu, mis on suurendanud investeeringuid ja tootmismahte osade klientide juures.
Äriseosed
ESD-Center OÜJuhatus
Nõukogu
Tütarettevõtted
Omanikud
Maksehäired
ESD-Center OÜKehtivad Maksehäired - (EUR)
Lõpetatud Maksehäired - (EUR)
Maksuvõlad
ESD-Center OÜMaksuvõlad seisuga 02.11.2026 - (EUR)
Esitamata deklaratsioonid seisuga 02.11.2026 - (EUR)
Ajalugu graafikuna - (EUR)
Ajalugu tabelina - (EUR)
31.10.2026
21.10.2026
13.10.2026
30.09.2026
22.09.2026
| Kuupäev | Maksuvõlg | SH. Ajatatud | SH. Vaidlustatud |
|---|---|---|---|
| 31.10.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.10.2026 | 4 402.25 | ||
| 13.10.2026 | 4 402.12 | ||
| 30.09.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 22.09.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.09.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 31.08.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 22.08.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.08.2026 | 5 567.03 | ||
| 31.07.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.07.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.07.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 30.06.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 23.06.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.06.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 31.05.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.05.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 12.05.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 30.04.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.04.2026 | Maksuvõlad puuduvad |
Maksu- ja tolliameti andmed graafikuna - (EUR)
Riiklikud maksud tabelina - (EUR)
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmisel aastal
| Aasta | Q1 | % | Q2 | % | Q3 | % | Q4 | % | Kokku | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 35 782 | -27 | 36 156 | -21 | 77 944 | -12 | 149 882 | -39 | ||
| 2025 | 48 703 | 79 | 45 848 | -37 | 88 623 | 155 | 62 804 | 22 | 245 978 | 32 |
| 2024 | 27 174 | -5 | 72 790 | 100 | 34 797 | 15 | 51 552 | -56 | 186 314 | -13 |
| 2023 | 28 684 | -64 | 36 485 | 19 | 30 338 | -29 | 118 045 | 526 | 213 553 | 25 |
| 2022 | 79 012 | 177 | 30 571 | -13 | 42 943 | 25 | 18 859 | -22 | 171 385 | 40 |
| 2021 | 28 511 | 169 | 35 227 | 97 | 34 349 | -34 | 24 216 | -6 | 122 303 | 15 |
| 2020 | 10 588 | 715 | 17 857 | 771 | 51 973 | 1657 | 25 858 | 394 | 106 277 | 821 |
| 2019 | 1 299 | -94 | 2 051 | -90 | 2 958 | 33 | 5 230 | 2088 | 11 537 | -75 |
| 2018 | 23 022 | 20 854 | 1 | 2 220 | -94 | 239 | -99 | 46 335 | -54 | |
| 2017 | 23 088 | 40 | 20 665 | 24 | 35 342 | 103 | 22 228 | -4 | 101 322 | 38 |
| 2016 | 16 490 | -32 | 16 706 | -37 | 17 446 | 16 | 23 039 | 25 | 73 682 | -13 |
| 2015 | 24 086 | 26 658 | 15 024 | 20 | 18 467 | -3 | 84 235 | 167 | ||
| 2014 | 12 543 | 19 051 | 31 594 |
S.H tööjõu maksud - (EUR)
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmisel aastal
| Aasta | Q1 | % | Q2 | % | Q3 | % | Q4 | % | Kokku | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 11 397 | 20 | 10 705 | -19 | 12 746 | 55 | 34 848 | -22 | ||
| 2025 | 9 492 | 19 | 13 144 | 8 234 | 140 | 13 647 | 315 | 44 517 | 60 | |
| 2024 | 7 979 | 161 | 13 155 | 82 | 3 435 | -57 | 3 288 | -59 | 27 858 | 6 |
| 2023 | 3 057 | -61 | 7 223 | -9 | 7 903 | -26 | 7 976 | 89 | 26 159 | -15 |
| 2022 | 7 910 | -1 | 7 910 | -3 | 10 668 | 26 | 4 219 | -45 | 30 708 | -5 |
| 2021 | 7 992 | 143 | 8 134 | 148 | 8 484 | 59 | 7 626 | -5 | 32 235 | 62 |
| 2020 | 3 294 | 154 | 3 285 | 49 | 5 328 | 67 | 7 992 | 143 | 19 899 | 99 |
| 2019 | 1 299 | -76 | 2 205 | -67 | 3 187 | 43 | 3 294 | 1278 | 9 985 | -32 |
| 2018 | 5 453 | 15 | 6 733 | 6 | 2 229 | -53 | 239 | -96 | 14 654 | -35 |
| 2017 | 4 743 | 3 | 6 375 | 39 | 4 739 | 3 | 6 609 | 32 | 22 467 | 20 |
| 2016 | 4 599 | -14 | 4 592 | -17 | 4 595 | -3 | 4 999 | 7 | 18 785 | -7 |
| 2015 | 5 319 | 5 565 | 4 714 | 24 | 4 671 | -12 | 20 270 | 122 | ||
| 2014 | 3 816 | 5 321 | 9 138 |
Finantsandmed
ESD-Center OÜAndmed majandusaasta aruannetest - (EUR)
Käive
Puhaskasum
Bilansimaht
Käibevara
Põhivara
Lühiajalised kohustused
Pikaajalised kohustused
Omakapital
Töötajad
Maksevõime kordaja
Võlakordaja
Käiberentaablus
Omakapitali rentaablus
| Nimetus | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Käive | 357 666 | 369 153 | 305 409 | 360 884 | 355 839 | 54 778 | 141 176 | 608 700 | 1 131 981 | 804 824 | 1 274 453 | 1 352 252 | 1 278 905 |
| Puhaskasum | 7 931 | 9 445 | 2 877 | 14 411 | -20 968 | -23 839 | 258 | 35 407 | 143 561 | 54 641 | 142 276 | 142 535 | -27 610 |
| Bilansimaht | 128 764 | 145 020 | 135 307 | 153 247 | 69 579 | 19 588 | 101 482 | 169 251 | 358 491 | 366 140 | 678 430 | 739 661 | 711 987 |
| Käibevara | 118 767 | 141 021 | 132 478 | 151 589 | 69 091 | 19 588 | 101 482 | 169 251 | 358 491 | 366 140 | 678 430 | 739 661 | 711 987 |
| Põhivara | 9 997 | 3 999 | 2 829 | 1 658 | 488 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lühiajalised kohustused | 32 293 | 39 104 | 26 514 | 30 043 | 27 343 | 1 191 | 82 827 | 115 189 | 160 868 | 113 876 | 283 890 | 202 577 | 402 513 |
| Pikaajalised kohustused | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Omakapital | 96 471 | 105 916 | 108 793 | 123 204 | 42 236 | 18 397 | 18 655 | 54 062 | 197 623 | 252 264 | 394 540 | 537 084 | 309 474 |
| Töötajad | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 |
| Maksevõime kordaja | 3.68 | 3.61 | 5.00 | 5.05 | 2.53 | 16.45 | 1.23 | 1.47 | 2.23 | 3.22 | 2.39 | 3.65 | 1.77 |
| Võlakordaja | 0.25 | 0.27 | 0.20 | 0.20 | 0.39 | 0.06 | 0.82 | 0.68 | 0.45 | 0.31 | 0.42 | 0.27 | 0.57 |
| Käiberentaablus | 0.02 | 0.03 | 0.01 | 0.04 | -0.06 | -0.44 | 0.00 | 0.06 | 0.13 | 0.07 | 0.11 | 0.11 | -0.02 |
| Omakapitali rentaablus | 0.08 | 0.09 | 0.03 | 0.12 | -0.50 | -1.30 | 0.01 | 0.65 | 0.73 | 0.22 | 0.36 | 0.27 | -0.09 |
Andmed majandusaasta aruannetest graafikuna - (EUR)
Tegevusaruanne
JUHTKONNA ARUANNE 2025/26 majandusaasta oli ESD-Center OÜ jaoks konsolideerimise periood. Jätkuvalt kõikuvate turutingimuste ning mitmete geopoliitiliste raskuste ja väljakutsete tõttu on tuleviku prognoosimine väga keeruline, kuid meie pikaajaline väljavaade püsib positiivne. 2025/26 majandusaastal investeerisime oma müügimeeskonna tugevdamisse, et saavutada seatudkasvueesmärgid. Lisaks turgu mõjutavatele teguritele, nagu roheline üleminek, IoT, automatiseerimine, jätkusuutlikkus ja kohalik hankimine, jätkab kasvu ka kaitsetööstus, mis omakorda suurendab investeeringuid ja tootmismahte mõnede meie klientide juures. ESD-Center OÜ pikaajaline arenguplaan ei ole muutunud ning juhtkond kinnitab, et järgime seda ning oleme õigel kursil, et saavutada edasine müügikasv ja äritegevuse mahu suurenemine. Stockholm, 04.05.2026 ESD-Center OÜ
Käive kvartalite lõikes Maksu- ja tolliameti andmetel - (EUR)
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmisel aastal
| Aasta | Q1 | % | Q2 | % | Q3 | % | Q4 | % | Kokku | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 862 187 | +77 | 398 477 | +2 | 927 466 | +241 | 2 188 130 | +31 | ||
| 2025 | 488 005 | +74 | 390 399 | -52 | 271 855 | -22 | 514 809 | -2 | 1 665 068 | -16 |
| 2024 | 280 093 | -11 | 816 871 | +159 | 348 606 | +8 | 525 794 | -55 | 1 971 364 | -7 |
| 2023 | 314 932 | -56 | 314 935 | +9 | 321 806 | -6 | 1 162 205 | +361 | 2 113 877 | +32 |
| 2022 | 718 730 | +236 | 289 721 | -23 | 342 382 | -33 | 252 056 | -27 | 1 602 889 | +11 |
| 2021 | 213 902 | +77 | 375 695 | +128 | 512 631 | +18 | 344 450 | +66 | 1 446 678 | +56 |
| 2020 | 120 985 | 164 845 | 435 135 | +2801 | 207 966 | +300 | 928 931 | +1287 | ||
| 2019 | 15 000 | 51 953 | 66 953 | -77 | ||||||
| 2018 | 185 709 | +5 | 111 145 | -18 | 296 854 | -51 | ||||
| 2017 | 177 270 | 134 964 | 147 295 | 141 368 | 600 896 | 0 |
Maksu- ja tolliameti andmed graafikuna - (EUR)
Töötajad
ESD-Center OÜTöötajate arv kvartalite lõikes Maksu- ja tolliameti andmetel
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmine aasta
| Aasta | Q1 | Vahe | Q2 | Vahe | Q3 | Vahe | Q4 | Vahe | Keskmine | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 3 | 0 | 3 | +1 | 3 | 0 | 3 | 0 | ||
| 2025 | 3 | +1 | 2 | +1 | 3 | +2 | 3 | +1 | 3 | +50 |
| 2024 | 2 | 0 | 1 | -1 | 1 | -1 | 2 | 0 | 2 | 0 |
| 2023 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | +1 | 2 | +1 | 2 | 0 |
| 2022 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | -1 | 1 | -1 | 2 | 0 |
| 2021 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 |
| 2020 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 |
| 2019 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 |
| 2018 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 |
| 2017 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Kohtulahendid
ESD-Center OÜKohtulahendid
Ametlikud teadaanded
Varad
ESD-Center OÜFirma kinnistusraamat
Sündmused
ESD-Center OÜViimased olulised ettevõttega seotud sündmused
Ettevõtte positsioonid top'des
| Nimetus | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Käibe TOPis | 8264 | 8277 | 8751 | 12438 | 8448 |
| Maakonna TOPis | 5633 | 5723 | 6055 | 8280 | 5712 |
| Valdkonna TOPis | 216 | 217 | 235 | 311 | 226 |
Ettevõtte positsioon võrreldes teiste sama valdkonna ettevõtetega
Käibe TOP
Kasumi TOP
Tegevusvaldkond
Elektrimaterjalide, -tarvikute ja -seadmete, k.a kaablite hulgimüük(46643)