osaühing Klavis
Ettevõtte kokkuvõte
osaühing KlavisOsaühing Klavis on 1996. aastal asutatud puidu ja puidu esmatöötlustoodete hulgimüügiga tegelev ettevõte, mis tegutseb kaubamärgi „Vineerimaailm" all. Ettevõte alustas Viljandis, kolis 2000. aastal Tallinnasse ning alates 2007. aastast tegutseb Tänassilma Tehnopargis Laagris, kus asuvad kontori-, lao- ja tootmispinnad. 2016. aasta lõpus lisandus täiendav laohoone Lehmja külas Rae vallas. Juhatusse kuuluvad Guido Taliaru, Ille Taliaru ja Siim Taliaru.
Ettevõtte põhitegevus hõlmab niiskus- ja veekindla kasevineeri hulgimüüki ning vineerist valmistatud seina- ja laepaneelide tootmist ja turustamist. Seinapaneelide tootesarjale on loodud eraldi kaubamärk „Wild Tile". Klavis on Kohila Vineer OÜ esindaja ning tunnustatud RIGA brändi maaletooja. Vineeri müüakse nii tahvlitena kui ka tükkidena väiksemateks projektideks, pakkudes lahendusi nii tööstuslikuks kasutuseks kui ka disaini- ja sisearhitektuuri valdkonda. Peamine tarnija on Läti vineeritootja Latvijas Finieris. Ettevõte rõhutab oma tegevuses keskkonnateadlikkust, kasutades muuhulgas päikeseenergiast toodetud taastuvenergiat.
2025. aasta aruandeaasta andmetel oli ettevõtte müügitulu 5 030 200 eurot ja puhaskasum 122 280 eurot. Töötajate arv aruande kohaselt oli 14, värskeimad maksuandmed näitavad 12 töötajat.
Kogu Eesti tegevusala „Puidu ja puidu esmatöötlustoodete hulgimüük" kogukäive 2025. aastal oli 487 734 926 eurot, millest osaühing Klavis moodustas 5 030 200 eurot ehk 1,0%. Valga maakonnas oli sama tegevusala kogukäive 47 478 254 eurot, millest osaühing Klavis moodustas 10,6%. Kogu Eesti tegevusala puhaskasum 2025. aastal oli 9 413 169 eurot, millest osaühing Klavis moodustas 1,3%; Valga maakonnas oli ettevõtte osakaal sektori puhaskasumist 22,7%. Eesti sama tegevusala töötajate koguarv oli 550, millest osaühing Klavis moodustas 2,5%; Valga maakonna lõikes oli ettevõtte osakaal 14,3%.
Äriseosed
osaühing KlavisJuhatus
Nõukogu
Tütarettevõtted
Omanikud
Maksehäired
osaühing KlavisKehtivad Maksehäired - (EUR)
Lõpetatud Maksehäired - (EUR)
Maksuvõlad
osaühing KlavisMaksuvõlad seisuga 27.07.2026 - (EUR)
Esitamata deklaratsioonid seisuga 27.07.2026 - (EUR)
Ajalugu graafikuna - (EUR)
Ajalugu tabelina - (EUR)
21.07.2026
11.07.2026
30.06.2026
23.06.2026
11.06.2026
| Kuupäev | Maksuvõlg | SH. Ajatatud | SH. Vaidlustatud |
|---|---|---|---|
| 21.07.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.07.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 30.06.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 23.06.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.06.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 31.05.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.05.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 12.05.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 30.04.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.04.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.04.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 31.03.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.03.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.03.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 28.02.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.02.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.02.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 31.01.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.01.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 13.01.2026 | Maksuvõlad puuduvad |
Maksu- ja tolliameti andmed graafikuna - (EUR)
Riiklikud maksud tabelina - (EUR)
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmisel aastal
| Aasta | Q1 | % | Q2 | % | Q3 | % | Q4 | % | Kokku | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 285 251 | 10 | 273 321 | -6 | 558 572 | -50 | ||||
| 2025 | 258 813 | 12 | 291 230 | 23 | 205 446 | -3 | 354 955 | 27 | 1 110 444 | 16 |
| 2024 | 231 833 | 8 | 236 955 | -32 | 212 606 | -27 | 278 434 | 11 | 959 828 | -13 |
| 2023 | 213 952 | -13 | 346 300 | -11 | 291 858 | -2 | 251 607 | -9 | 1 103 717 | -9 |
| 2022 | 246 870 | 69 | 388 898 | 69 | 296 716 | -2 | 277 486 | -8 | 1 209 971 | 23 |
| 2021 | 146 093 | -9 | 229 981 | 13 | 302 443 | 51 | 302 558 | 39 | 981 075 | 25 |
| 2020 | 160 802 | -11 | 203 457 | 3 | 200 203 | 21 | 217 514 | 6 | 781 976 | 4 |
| 2019 | 179 896 | 32 | 196 665 | 11 | 165 895 | -18 | 205 863 | 9 | 748 318 | 6 |
| 2018 | 136 334 | 7 | 177 608 | 22 | 201 489 | 28 | 188 474 | 75 | 703 905 | 30 |
| 2017 | 127 721 | -22 | 146 144 | -27 | 157 932 | -16 | 107 779 | -36 | 539 576 | -25 |
| 2016 | 163 261 | -6 | 199 096 | 12 | 188 383 | 6 | 169 246 | -13 | 719 987 | |
| 2015 | 173 597 | 177 444 | 178 282 | 29 | 193 806 | -4 | 723 130 | 113 | ||
| 2014 | 138 101 | 200 843 | 338 944 |
S.H tööjõu maksud - (EUR)
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmisel aastal
| Aasta | Q1 | % | Q2 | % | Q3 | % | Q4 | % | Kokku | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 39 226 | -5 | 37 194 | -13 | 76 420 | -53 | ||||
| 2025 | 41 442 | 17 | 42 853 | 17 | 40 163 | -3 | 38 785 | -11 | 163 243 | 4 |
| 2024 | 35 370 | -19 | 36 707 | -14 | 41 218 | 3 | 43 389 | 12 | 156 685 | -5 |
| 2023 | 43 752 | 7 | 42 897 | -3 | 40 205 | -20 | 38 814 | -1 | 165 668 | -5 |
| 2022 | 40 924 | 27 | 44 173 | 26 | 50 419 | -3 | 39 391 | -1 | 174 907 | 10 |
| 2021 | 32 283 | -31 | 35 043 | 3 | 51 940 | 54 | 39 953 | 28 | 159 219 | 9 |
| 2020 | 46 915 | 12 | 33 861 | -22 | 33 741 | -13 | 31 139 | -23 | 145 657 | -11 |
| 2019 | 42 013 | 2 | 43 293 | 7 | 38 715 | -9 | 40 193 | -3 | 164 215 | -1 |
| 2018 | 41 232 | -19 | 40 331 | 28 | 42 738 | 27 | 41 356 | 13 | 165 657 | 9 |
| 2017 | 50 803 | -2 | 31 463 | -38 | 33 601 | -38 | 36 616 | -36 | 152 483 | -29 |
| 2016 | 51 975 | 22 | 50 879 | 34 | 54 220 | 39 | 57 382 | 34 | 214 457 | 32 |
| 2015 | 42 462 | 37 832 | 39 087 | 81 | 42 786 | 22 | 162 166 | 186 | ||
| 2014 | 21 651 | 34 978 | 56 629 |
Finantsandmed
osaühing KlavisAndmed majandusaasta aruannetest - (EUR)
Käive
Puhaskasum
Bilansimaht
Käibevara
Põhivara
Lühiajalised kohustused
Pikaajalised kohustused
Omakapital
Töötajad
Maksevõime kordaja
Võlakordaja
Käiberentaablus
Omakapitali rentaablus
| Nimetus | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Käive | 2 899 139 | 3 141 449 | 3 069 762 | 3 334 772 | 3 509 981 | 3 838 775 | 3 612 516 | 3 696 840 | 4 885 904 | 5 792 069 | 5 436 926 | 4 370 576 | 5 030 200 |
| Puhaskasum | 264 694 | 286 958 | 124 563 | 126 333 | 182 636 | 237 798 | 244 953 | 206 756 | 390 145 | 434 048 | 339 764 | 143 269 | 122 280 |
| Bilansimaht | 1 828 958 | 1 955 632 | 1 917 416 | 2 275 421 | 2 493 517 | 2 491 309 | 2 428 537 | 2 361 555 | 2 854 819 | 2 736 930 | 2 682 079 | 2 769 220 | 3 258 029 |
| Käibevara | 609 534 | 687 921 | 706 122 | 817 282 | 1 099 606 | 1 159 311 | 1 116 511 | 1 058 992 | 1 633 682 | 1 605 500 | 1 510 521 | 1 420 837 | 1 741 131 |
| Põhivara | 1 219 424 | 1 267 711 | 1 211 294 | 1 458 139 | 1 393 911 | 1 331 998 | 1 312 026 | 1 302 563 | 1 221 137 | 1 131 430 | 1 171 558 | 1 348 383 | 1 516 898 |
| Lühiajalised kohustused | 396 324 | 285 036 | 176 678 | 348 784 | 473 645 | 434 068 | 382 363 | 413 608 | 880 899 | 765 988 | 714 716 | 660 600 | 979 152 |
| Pikaajalised kohustused | 0 | 14 082 | 9 661 | 219 227 | 199 825 | 193 396 | 159 376 | 39 926 | 20 501 | 17 280 | 15 120 | 113 108 | 296 086 |
| Omakapital | 1 432 634 | 1 656 514 | 1 731 077 | 1 707 410 | 1 820 047 | 1 863 845 | 1 886 798 | 1 908 021 | 1 953 419 | 1 953 662 | 1 952 243 | 1 995 512 | 1 982 791 |
| Töötajad | 16 | 18 | 22 | 23 | 20 | 17 | 17 | 12 | 12 | 14 | 14 | 14 | 14 |
| Maksevõime kordaja | 1.54 | 2.41 | 4.00 | 2.34 | 2.32 | 2.67 | 2.92 | 2.56 | 1.85 | 2.10 | 2.11 | 2.15 | 1.78 |
| Võlakordaja | 0.22 | 0.15 | 0.09 | 0.15 | 0.19 | 0.17 | 0.16 | 0.18 | 0.31 | 0.28 | 0.27 | 0.24 | 0.30 |
| Käiberentaablus | 0.09 | 0.09 | 0.04 | 0.04 | 0.05 | 0.06 | 0.07 | 0.06 | 0.08 | 0.07 | 0.06 | 0.03 | 0.02 |
| Omakapitali rentaablus | 0.18 | 0.17 | 0.07 | 0.07 | 0.10 | 0.13 | 0.13 | 0.11 | 0.20 | 0.22 | 0.17 | 0.07 | 0.06 |
Andmed majandusaasta aruannetest graafikuna - (EUR)
Tegevusaruanne
TEGEVUSARUANNE OÜ Klavis on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis asutati 1996. aastal. Ettevõtte algne tegevuskoht oli Viljandis, kuid seoses äritegevuse laienemisega koliti 2000. aastal Tallinnasse. Alates 2007. aastast tegutseb ettevõte Tänassilma Tehnopargis Laagris, kus asuvad ettevõtte kontori-, lao- ja tootmispinnad. 2016. aasta lõpus lisandus ettevõttele täiendav laohoone Lehmja külas Rae vallas. Ettevõtte põhitegevusalaks on niiskus- ja veekindla kasevineeri müük ning vineerist valmistatud seina- ja laepaneelide tootmine ja turustamine. Ettevõtte tegevus toimub kaubamärgi „Vineerimaailm“ all ning seina- ja laepaneelide tootesarjale on loodud eraldi kaubamärk „Wild Tile“. Ettevõtte peamine tarnija on Euroopa suuruselt kolmas vineeritootja Latvijas Finieris, kellelt hangitakse enamik müüdavast tootevalikust. Majandusaastal 2025 oli ebakindel ja muutlik majanduskeskkond, mis on püsinud alates 2020. aastast. Sellest tulenevalt oli ettevõtte prioriteediks tagada klientide katkematu
Käive kvartalite lõikes Maksu- ja tolliameti andmetel - (EUR)
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmisel aastal
| Aasta | Q1 | % | Q2 | % | Q3 | % | Q4 | % | Kokku | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 2 198 046 | +33 | 1 787 297 | -19 | 3 985 343 | -53 | ||||
| 2025 | 1 648 040 | -2 | 2 204 643 | +16 | 1 801 888 | 0 | 2 762 733 | +31 | 8 417 304 | +12 |
| 2024 | 1 689 072 | -7 | 1 900 030 | -30 | 1 806 520 | -23 | 2 104 133 | +9 | 7 499 755 | -15 |
| 2023 | 1 819 495 | -12 | 2 718 500 | -5 | 2 344 741 | 0 | 1 933 575 | -27 | 8 816 312 | -11 |
| 2022 | 2 064 869 | +42 | 2 849 346 | +75 | 2 346 165 | +5 | 2 644 126 | 0 | 9 904 507 | +25 |
| 2021 | 1 459 069 | +12 | 1 628 822 | -16 | 2 226 840 | +51 | 2 637 008 | +47 | 7 951 739 | +22 |
| 2020 | 1 306 391 | +2 | 1 935 321 | +43 | 1 470 826 | +17 | 1 796 300 | +10 | 6 508 838 | +18 |
| 2019 | 1 284 927 | +22 | 1 354 824 | -2 | 1 254 723 | -10 | 1 632 503 | +1 | 5 526 976 | +1 |
| 2018 | 1 052 229 | +9 | 1 380 835 | -12 | 1 400 546 | +11 | 1 613 661 | +21 | 5 447 270 | +6 |
| 2017 | 967 090 | 1 566 534 | 1 266 617 | 1 334 581 | 5 134 823 | 0 |
Maksu- ja tolliameti andmed graafikuna - (EUR)
Töötajad
osaühing KlavisTöötajate arv kvartalite lõikes Maksu- ja tolliameti andmetel
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmine aasta
| Aasta | Q1 | Vahe | Q2 | Vahe | Q3 | Vahe | Q4 | Vahe | Keskmine | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 13 | -1 | 12 | -1 | 13 | 0 | ||||
| 2025 | 14 | +1 | 13 | -1 | 13 | -2 | 12 | -3 | 13 | -7 |
| 2024 | 13 | -1 | 14 | 0 | 15 | +1 | 15 | +2 | 14 | 0 |
| 2023 | 14 | 0 | 14 | -1 | 14 | 0 | 13 | -1 | 14 | 0 |
| 2022 | 14 | -1 | 15 | +2 | 14 | 0 | 14 | 0 | 14 | 0 |
| 2021 | 15 | -3 | 13 | -3 | 14 | -2 | 14 | -3 | 14 | -18 |
| 2020 | 18 | +1 | 16 | 0 | 16 | -2 | 17 | -1 | 17 | 0 |
| 2019 | 17 | -2 | 16 | -1 | 18 | +1 | 18 | +1 | 17 | -6 |
| 2018 | 19 | +3 | 17 | +3 | 17 | 0 | 17 | -2 | 18 | +6 |
| 2017 | 16 | 14 | 17 | 19 | 17 |
Kohtulahendid
osaühing KlavisKohtulahendid
Ametlikud teadaanded
Varad
osaühing KlavisFirma kinnistusraamat
Sündmused
osaühing KlavisViimased olulised ettevõttega seotud sündmused
Ettevõtte positsioonid top'des
| Nimetus | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Käibe TOPis | 2253 | 3258 | 2812 | 2659 | 2620 |
| Maakonna TOPis | 22 | 29 | 25 | 23 | 23 |
| Valdkonna TOPis | 126 | 177 | 177 | 175 | 165 |
Ettevõtte positsioon võrreldes teiste sama valdkonna ettevõtetega
Käibe TOP
Kasumi TOP
Tegevusvaldkond
Puidu ja puidu esmatöötlustoodete hulgimüük(46831)
Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused(82991)