Puumerkki AS
Ettevõtte kokkuvõte
Puumerkki ASPuumerkki AS on Harjumaal tegutsev aktsiaselts, mis on Soome ettevõtte Puumerkki Oy tütarettevõte. Ettevõtte juhatusse kuulub Taivo Pivnik. Koos emaettevõttega moodustavad nad Puumerkki Grupi.
Ettevõtte põhitegevus hõlmab saematerjalide, järelvääristatud puittoodete ja plaatmaterjalide hulgi- ning projektimüüki tööstustele ja edasimüüjatele. Kliendibaas paikneb Soomes ja Balti riikides. Ettevõte turustab rahvusvaheliselt tuntud tootjate toodangut ning pakub lahendusi, mis hõlmavad tooteteadmisi, logistikat ja kliendispetsiifilisi teenuseid. Keskkonnaalase vastutuse tunnustusena omab Puumerkki AS FSC ja PEFC tarneahela sertifikaate. 2022. aastal avati filiaal Lätis ning 2024. aastal Leedus, laiendades teeninduspiirkonda kogu Baltikumi.
2025. aasta müügitulu oli 21 697 919 eurot ning puhaskahjum 538 981 eurot. Ettevõttes töötas aruandeaastal 29 inimest.
Kogu Eesti tegevusala „Puidu ja ehitusmaterjalide hulgimüügi vahendusteenus" kogukäive 2025. aastal oli 261 278 707 eurot, millest Puumerkki AS moodustas 21 697 919 eurot ehk 8,3%. Harju maakonnas oli sama tegevusala kogukäive 169 238 541 eurot, millest Puumerkki AS osa oli 12,8%. Kogu Eesti tegevusala töötajate arv oli 624, millest Puumerkki AS töötajad moodustasid 4,6%; Harju maakonnas oli tegevusala töötajate arv 310, millest Puumerkki AS osa oli 9,4%.
Äriseosed
Puumerkki ASJuhatus
Nõukogu
Tütarettevõtted
Omanikud
Maksehäired
Puumerkki ASKehtivad Maksehäired - (EUR)
Lõpetatud Maksehäired - (EUR)
Maksuvõlad
Puumerkki ASMaksuvõlad seisuga 04.08.2026 - (EUR)
Esitamata deklaratsioonid seisuga 04.08.2026 - (EUR)
Ajalugu graafikuna - (EUR)
Ajalugu tabelina - (EUR)
31.07.2026
21.07.2026
11.07.2026
30.06.2026
23.06.2026
| Kuupäev | Maksuvõlg | SH. Ajatatud | SH. Vaidlustatud |
|---|---|---|---|
| 31.07.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.07.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.07.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 30.06.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 23.06.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.06.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 31.05.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.05.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 12.05.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 30.04.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.04.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.04.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 31.03.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.03.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.03.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 28.02.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.02.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.02.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 31.01.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.01.2026 | Maksuvõlad puuduvad |
Maksu- ja tolliameti andmed graafikuna - (EUR)
Riiklikud maksud tabelina - (EUR)
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmisel aastal
| Aasta | Q1 | % | Q2 | % | Q3 | % | Q4 | % | Kokku | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 350 694 | -26 | 695 734 | 10 | 1 046 428 | -56 | ||||
| 2025 | 474 803 | 23 | 633 121 | 1 | 604 026 | 640 987 | 5 | 2 352 937 | 5 | |
| 2024 | 385 992 | 3 | 628 972 | -12 | 606 566 | -6 | 610 161 | 8 | 2 231 691 | -3 |
| 2023 | 374 549 | 12 | 713 698 | 37 | 645 111 | -8 | 563 565 | -9 | 2 296 923 | 5 |
| 2022 | 334 251 | 52 | 521 786 | 35 | 700 216 | 393 | 622 310 | 64 | 2 178 564 | 93 |
| 2021 | 220 426 | -5 | 385 864 | 42 | 142 012 | -56 | 380 010 | 48 | 1 128 312 | 5 |
| 2020 | 231 491 | 5 | 271 398 | 17 | 319 382 | -16 | 257 003 | -25 | 1 079 275 | -8 |
| 2019 | 221 257 | 39 | 231 251 | 26 | 381 147 | 52 | 344 392 | 44 | 1 178 047 | 42 |
| 2018 | 158 685 | 89 | 183 058 | 82 | 250 664 | 9 | 239 325 | 22 | 831 732 | 36 |
| 2017 | 84 007 | -40 | 100 340 | -20 | 229 651 | 26 | 196 232 | 97 | 610 230 | 12 |
| 2016 | 139 426 | -3 | 125 782 | -25 | 181 660 | -28 | 99 778 | -42 | 546 647 | -26 |
| 2015 | 144 224 | 168 249 | 252 432 | 54 | 172 094 | -34 | 737 000 | 73 | ||
| 2014 | 164 359 | 261 459 | 425 818 |
S.H tööjõu maksud - (EUR)
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmisel aastal
| Aasta | Q1 | % | Q2 | % | Q3 | % | Q4 | % | Kokku | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 95 771 | -9 | 95 699 | -9 | 191 470 | -55 | ||||
| 2025 | 105 227 | 1 | 104 658 | 3 | 107 850 | 104 530 | 1 | 422 265 | 1 | |
| 2024 | 104 595 | 9 | 101 640 | -38 | 107 762 | -9 | 103 290 | -8 | 417 288 | -15 |
| 2023 | 95 815 | 8 | 164 208 | 19 | 117 977 | 17 | 112 622 | 6 | 490 622 | 13 |
| 2022 | 88 595 | -3 | 138 418 | 50 | 101 112 | 5 | 105 766 | 19 | 433 890 | 18 |
| 2021 | 91 418 | 1 | 92 118 | 1 | 95 958 | 1 | 89 242 | -3 | 368 736 | |
| 2020 | 90 418 | -12 | 91 454 | -9 | 94 991 | -11 | 92 324 | -11 | 369 186 | -11 |
| 2019 | 102 812 | 32 | 100 275 | 6 | 107 217 | 5 | 104 253 | 12 | 414 557 | 13 |
| 2018 | 77 827 | 7 | 94 183 | 16 | 101 628 | 20 | 93 255 | 21 | 366 893 | 16 |
| 2017 | 72 870 | 6 | 81 366 | 84 748 | 10 | 76 857 | -4 | 315 842 | 3 | |
| 2016 | 69 000 | 10 | 81 078 | -12 | 77 132 | 4 | 79 724 | 7 | 306 933 | 1 |
| 2015 | 62 748 | 92 127 | 73 967 | 57 | 74 669 | 14 | 303 511 | 170 | ||
| 2014 | 47 073 | 65 299 | 112 372 |
Finantsandmed
Puumerkki ASAndmed majandusaasta aruannetest - (EUR)
Käive
Puhaskasum
Bilansimaht
Käibevara
Põhivara
Lühiajalised kohustused
Pikaajalised kohustused
Omakapital
Töötajad
Maksevõime kordaja
Võlakordaja
Käiberentaablus
Omakapitali rentaablus
| Nimetus | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Käive | 15 070 105 | 16 926 847 | 15 000 138 | 14 759 572 | 15 778 120 | 16 648 995 | 16 904 868 | 16 869 055 | 25 626 793 | 28 916 052 | 21 740 403 | 21 468 155 | 21 697 919 |
| Puhaskasum | 161 833 | 430 898 | 174 948 | -176 955 | 92 321 | 35 663 | 46 631 | 168 479 | 1 575 132 | 1 506 501 | -555 492 | -536 603 | -538 981 |
| Bilansimaht | 4 751 924 | 4 853 551 | 5 068 159 | 4 953 656 | 5 140 183 | 5 122 640 | 5 182 272 | 5 543 244 | 8 155 640 | 9 180 819 | 8 402 853 | 7 717 064 | 7 837 376 |
| Käibevara | 4 728 135 | 4 835 968 | 5 008 067 | 4 905 775 | 4 920 461 | 4 806 202 | 4 890 754 | 5 258 108 | 7 873 093 | 8 757 679 | 8 139 196 | 7 250 526 | 7 418 848 |
| Põhivara | 23 789 | 17 583 | 60 092 | 47 881 | 219 722 | 316 438 | 291 518 | 285 136 | 282 547 | 423 140 | 263 657 | 466 538 | 418 528 |
| Lühiajalised kohustused | 1 208 036 | 877 974 | 917 634 | 980 087 | 1 074 293 | 1 021 087 | 1 034 088 | 1 226 581 | 2 263 845 | 1 782 523 | 1 531 761 | 1 391 279 | 2 059 276 |
| Pikaajalised kohustused | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 28 288 | 19 584 | 10 880 |
| Omakapital | 3 543 888 | 3 975 577 | 4 150 525 | 3 973 569 | 4 065 890 | 4 101 553 | 4 148 184 | 4 316 663 | 5 891 795 | 7 398 296 | 6 842 804 | 6 306 201 | 5 767 220 |
| Töötajad | 20 | 25 | 27 | 30 | 32 | 36 | 38 | 36 | 35 | 32 | 30 | 28 | 29 |
| Maksevõime kordaja | 3.91 | 5.51 | 5.46 | 5.01 | 4.58 | 4.71 | 4.73 | 4.29 | 3.48 | 4.91 | 5.31 | 5.21 | 3.60 |
| Võlakordaja | 0.25 | 0.18 | 0.18 | 0.20 | 0.21 | 0.20 | 0.20 | 0.22 | 0.28 | 0.19 | 0.18 | 0.18 | 0.26 |
| Käiberentaablus | 0.01 | 0.03 | 0.01 | -0.01 | 0.01 | 0.00 | 0.00 | 0.01 | 0.06 | 0.05 | -0.03 | -0.02 | -0.02 |
| Omakapitali rentaablus | 0.05 | 0.11 | 0.04 | -0.04 | 0.02 | 0.01 | 0.01 | 0.04 | 0.27 | 0.20 | -0.08 | -0.09 | -0.09 |
Andmed majandusaasta aruannetest graafikuna - (EUR)
Tegevusaruanne
Puumerkki AS 2025. a. majandusaasta aruanne Tegevusaruanne Puumerkki AS on Soome ettevõtte Puumerkki Oy tütarettevõte, omades pikaajalisi kogemusi puit- ja plaatmaterjalide turul. Puumerkki ettevõtted ühiselt nimetatuna – Puumerkki Grupp. Ettevõtte peamiseks tegevusalaks on erinevate saematerjalide, järelvääristatud puittoodete ja plaatmaterjalide hulgi- ja projektimüük tööstustele ja edasimüüjatele. Ettevõte turustab parema teeninduse tagamiseks nii Eestis kui ka väljaspool Eestit tegutsevate rahvusvaheliselt tuntud tootjate toodangut. Tunnustamaks meie keskkonnaalast vastutust ja ökoloogilisi väärtusi, omab Puumerkki AS FSC ja PEFC tarneahela sertifikaate. Ettevõte registreeris 2022. aastal Läti Vabariigis ning 2024. aastal Leedu Vabariigis filiaali, peamine eesmärk on pakkuda Puumerkki Grupi kontseptsioonist lähtuvalt teenuseid ka Läti ja Leedu koostööpartneritele. Puumerkki Grupi ettevõte Puumerkki SIA on rentinud laoterminali ja müügikontori ning palganud töötajad. Puumerkki SIA müüb Puumerkki AS Läti filiaalile Läti turu müügiteenust. Puumerkki AS on rentinud Leedus müügikontori, palganud töötajad ning 2025. aastal renditi ka laopind, et pakkuda Leedu klientidele operatiivsemat teenust. Ettevõtet mõjutab mõnevõrra äritegevuse hooajalisus. Ca 60% ettevõtte müügikäibest realiseerub II ja III kvartali jooksul, ca 40% müügikäibest I ja IV kvartali jooksul. Antud olukorra balansseerimiseks on tavapärane, et II ja III kvartalis töötab ettevõtte ladudes rohkem töötajaid ja/või suveabilisi. Pöörame järjepidevalt tähelepanu tootesortimendi täiendamisele ja partneritega koostööl asjaolule, et need tasandaks ettevõtte hooajalisuse mõju. Puumerkki AS-i aruandeaasta müügitulu oli 21 698 tuhat eurot (2024: 21 468 tuhat eurot) ja aruandeaasta kahjumiks kujunes 539 tuhat eurot (2024: kahjum 537 tuhat eurot). Ettevõtte keskmine töötajate arv 2025. aastal oli 29 (2024: 28 töötajat) ning palgakulu koos sotsiaalmaksudega 1 011 tuhat eurot (2024: 995 tuhat eurot).
Käive kvartalite lõikes Maksu- ja tolliameti andmetel - (EUR)
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmisel aastal
| Aasta | Q1 | % | Q2 | % | Q3 | % | Q4 | % | Kokku | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 4 763 952 | -7 | 8 262 284 | +16 | 13 026 236 | -48 | ||||
| 2025 | 5 140 719 | +11 | 7 093 372 | -8 | 6 529 202 | -13 | 6 200 011 | -4 | 24 963 304 | -5 |
| 2024 | 4 613 957 | -25 | 7 743 004 | -5 | 7 473 708 | -2 | 6 448 565 | +12 | 26 279 233 | -5 |
| 2023 | 6 125 305 | -29 | 8 156 477 | -43 | 7 634 779 | -16 | 5 775 959 | -37 | 27 692 521 | -33 |
| 2022 | 8 630 080 | +67 | 14 206 272 | +61 | 9 084 961 | +1 | 9 214 637 | +12 | 41 135 949 | +32 |
| 2021 | 5 166 865 | +28 | 8 814 214 | +59 | 9 018 405 | +55 | 8 243 883 | +48 | 31 243 367 | +49 |
| 2020 | 4 027 299 | +2 | 5 549 985 | -10 | 5 832 902 | +1 | 5 562 870 | +3 | 20 973 057 | -2 |
| 2019 | 3 940 123 | -3 | 6 200 514 | +3 | 5 779 858 | +4 | 5 418 886 | +2 | 21 339 381 | +2 |
| 2018 | 4 053 764 | +16 | 6 043 905 | +14 | 5 584 188 | +7 | 5 334 859 | +8 | 21 016 716 | +11 |
| 2017 | 3 486 494 | 5 286 652 | 5 225 317 | 4 928 993 | 18 927 456 | 0 |
Maksu- ja tolliameti andmed graafikuna - (EUR)
Töötajad
Puumerkki ASTöötajate arv kvartalite lõikes Maksu- ja tolliameti andmetel
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmine aasta
| Aasta | Q1 | Vahe | Q2 | Vahe | Q3 | Vahe | Q4 | Vahe | Keskmine | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 25 | -1 | 28 | 0 | 27 | +4 | ||||
| 2025 | 26 | 0 | 28 | +1 | 25 | -2 | 25 | -1 | 26 | -4 |
| 2024 | 26 | -3 | 27 | -4 | 27 | -3 | 26 | -2 | 27 | -10 |
| 2023 | 29 | -1 | 31 | 0 | 30 | -1 | 28 | -1 | 30 | 0 |
| 2022 | 30 | -3 | 31 | -2 | 31 | -1 | 29 | -2 | 30 | -6 |
| 2021 | 33 | +2 | 33 | -2 | 32 | -1 | 31 | -2 | 32 | -3 |
| 2020 | 31 | -5 | 35 | -3 | 33 | -7 | 33 | -2 | 33 | -11 |
| 2019 | 36 | 0 | 38 | +1 | 40 | +8 | 35 | -3 | 37 | +3 |
| 2018 | 36 | +4 | 37 | +3 | 32 | 0 | 38 | +6 | 36 | +9 |
| 2017 | 32 | 34 | 32 | 32 | 33 |
Kohtulahendid
Puumerkki ASKohtulahendid
| Nimetus ja kohus | Valdkonnad | Lahendi kuupäev | Lahendi jõustumine | Teised osalised |
|---|---|---|---|---|
Tartu Maakohus Tartu kohtumaja | Võlaõigus | 04.04.2023 | 07.04.2023 | |
Tartu Maakohus Tartu kohtumaja | Võlaõigus | 21.03.2022 | 06.04.2022 |
Ametlikud teadaanded
Varad
Puumerkki ASFirma kinnistusraamat
Sündmused
Puumerkki ASViimased olulised ettevõttega seotud sündmused
Ettevõtte positsioonid top'des
| Nimetus | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Käibe TOPis | 655 | 860 | 905 | 701 | 638 |
| Maakonna TOPis | 487 | 662 | 710 | 539 | 485 |
| Valdkonna TOPis | 14 | 18 | 19 | 16 | 20 |
Ettevõtte positsioon võrreldes teiste sama valdkonna ettevõtetega
Käibe TOP
Kasumi TOP
Tegevusvaldkond
Puidu ja ehitusmaterjalide hulgimüügi vahendusteenus(46131)