Rakvere Metsamajand OÜ
Ettevõtte kokkuvõte
Rakvere Metsamajand OÜRakvere Metsamajand OÜ on 1994. aastal asutatud Lääne-Viru maakonnas tegutsev osaühing, mille põhitegevusala on ehituspuusepa- ja tisleritoodete tootmine. Ettevõtte juhatusse kuulub Raul Kinks.
Ettevõte toodab puidust suvemaju, aiamaju, saunamaju, freesprussmaju ja karkassmaju ning valmistab lisaks uksi, aknaid, treppe, terrasse ja piirdeid. Tisleritoodete valmistamine ning uste ja akende müük moodustavad samuti osa tegevusest. Kogu toodang on koondatud kaubamärgi Nordic Timber Homes alla. Toodang on tugevalt ekspordile suunatud — peamisteks sihtturgudeks on Euroopa Liidu riigid, eelkõige Saksamaa, ning lisaks Jaapan ja Kanada. Ettevõte on Eesti Puitmajaliidu, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Väliskaubanduse Liidu liige.
2025. aasta müügitulu oli 11 626 573 eurot ja puhaskasum 337 769 eurot. Ettevõttes töötas aruande kohaselt 83 inimest, maksuandmete järgi on töötajate arv 95. Tegevusaruande kohaselt püsis nõudlus peamistel sihtturgudel stabiilsena vaatamata ehitus- ja kinnisvarasektori madalamale aktiivsusele Euroopa turgudel, ning ettevõte säilitas kasumlikku tegevust.
Kogu Eesti tegevusala 'Ehituspuusepa- ja tisleritoodete tootmine' kogukäive 2025. aastal oli 489 462 573 eurot, millest Rakvere Metsamajand OÜ moodustas 11 626 573 eurot ehk 2,4%. Lääne-Viru maakonnas oli sama tegevusala kogukäive 30 810 406 eurot, millest Rakvere Metsamajand OÜ osa oli 37,7%. Kogu Eesti tegevusala puhaskasum 2025. aastal oli 10 722 071 eurot, millest Rakvere Metsamajand OÜ moodustas 337 769 eurot ehk 3,2%. Lääne-Viru maakonnas oli sama tegevusala puhaskasum negatiivne — maakonna kogukahjum oli 140 128 eurot. Kogu Eesti tegevusala töötajate arv oli 3 353, millest Rakvere Metsamajand OÜ osa oli 2,5%; Lääne-Viru maakonnas oli tegevusala töötajate koguarv 320, millest Rakvere Metsamajand OÜ osa oli 25,9%.
Äriseosed
Rakvere Metsamajand OÜJuhatus
Nõukogu
Tütarettevõtted
Omanikud
Maksehäired
Rakvere Metsamajand OÜKehtivad Maksehäired - (EUR)
Lõpetatud Maksehäired - (EUR)
Maksuvõlad
Rakvere Metsamajand OÜMaksuvõlad seisuga 27.07.2026 - (EUR)
Esitamata deklaratsioonid seisuga 27.07.2026 - (EUR)
Ajalugu graafikuna - (EUR)
Ajalugu tabelina - (EUR)
21.07.2026
11.07.2026
30.06.2026
23.06.2026
11.06.2026
| Kuupäev | Maksuvõlg | SH. Ajatatud | SH. Vaidlustatud |
|---|---|---|---|
| 21.07.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.07.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 30.06.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 23.06.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.06.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 31.05.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.05.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 12.05.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 30.04.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.04.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.04.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 31.03.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.03.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.03.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 28.02.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.02.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.02.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 31.01.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.01.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 13.01.2026 | Maksuvõlad puuduvad |
Maksu- ja tolliameti andmed graafikuna - (EUR)
Riiklikud maksud tabelina - (EUR)
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmisel aastal
| Aasta | Q1 | % | Q2 | % | Q3 | % | Q4 | % | Kokku | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 10 245 | -93 | 10 245 | -97 | ||||||
| 2022 | 145 017 | 235 446 | 380 464 | 75 | ||||||
| 2021 | 192 723 | 5 | 24 574 | -87 | 217 297 | -73 | ||||
| 2020 | 184 405 | 120 | 184 120 | 47 | 263 102 | 100 | 167 761 | 19 | 799 389 | 66 |
| 2019 | 83 876 | 76 | 125 550 | 155 | 131 502 | 120 | 141 125 | 482 052 | 208 | |
| 2018 | 47 743 | 49 260 | -17 | 59 706 | 24 | 156 709 | -25 | |||
| 2017 | 47 885 | 172 | 59 198 | 22 | 48 258 | 11 | 54 694 | -2 | 210 035 | 27 |
| 2016 | 17 612 | -66 | 48 603 | 13 | 43 616 | 99 | 55 549 | 28 | 165 380 | 3 |
| 2015 | 51 580 | 42 992 | 21 956 | -19 | 43 496 | -15 | 160 024 | 105 | ||
| 2014 | 27 230 | 50 883 | 78 112 |
S.H tööjõu maksud - (EUR)
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmisel aastal
| Aasta | Q1 | % | Q2 | % | Q3 | % | Q4 | % | Kokku | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 200 488 | -1 | 193 965 | -6 | 394 453 | -55 | ||||
| 2025 | 203 025 | 23 | 205 420 | 10 | 240 776 | 11 | 221 826 | 8 | 871 047 | 13 |
| 2024 | 165 254 | 5 | 186 673 | 9 | 216 084 | 16 | 205 335 | 26 | 773 346 | 14 |
| 2023 | 157 661 | -28 | 170 906 | -13 | 185 858 | -2 | 162 926 | 677 351 | -12 | |
| 2022 | 217 537 | 13 | 196 052 | 24 | 190 134 | -3 | 162 626 | -17 | 766 349 | 3 |
| 2021 | 192 966 | 53 | 157 943 | 25 | 195 672 | 24 | 195 975 | 19 | 742 556 | 29 |
| 2020 | 125 978 | 103 | 126 479 | 68 | 157 683 | 71 | 165 351 | 68 | 575 492 | 75 |
| 2019 | 62 144 | 42 | 75 406 | 89 | 92 472 | 86 | 98 133 | 43 | 328 155 | 62 |
| 2018 | 43 805 | -7 | 39 965 | -14 | 49 687 | -1 | 68 698 | 31 | 202 156 | 3 |
| 2017 | 47 241 | 8 | 46 306 | 3 | 50 203 | 7 | 52 485 | 3 | 196 234 | 5 |
| 2016 | 43 759 | 3 | 45 146 | 5 | 46 921 | 5 | 51 018 | 11 | 186 845 | 6 |
| 2015 | 42 661 | 42 953 | 44 502 | 59 | 45 848 | 1 | 175 964 | 140 | ||
| 2014 | 27 935 | 45 508 | 73 443 |
Finantsandmed
Rakvere Metsamajand OÜAndmed majandusaasta aruannetest - (EUR)
Käive
Puhaskasum
Bilansimaht
Käibevara
Põhivara
Lühiajalised kohustused
Pikaajalised kohustused
Omakapital
Töötajad
Maksevõime kordaja
Võlakordaja
Käiberentaablus
Omakapitali rentaablus
| Nimetus | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Käive | 1 580 257 | 1 342 904 | 1 614 357 | 1 789 425 | 1 803 470 | 2 102 041 | 5 886 453 | 9 716 749 | 19 857 542 | 15 042 033 | 10 310 509 | 12 179 737 | 11 626 573 |
| Puhaskasum | -99 771 | -99 599 | -98 951 | -150 160 | -86 256 | -721 734 | 177 808 | 425 182 | 1 691 672 | 480 558 | 277 814 | 549 000 | 337 769 |
| Bilansimaht | 2 150 788 | 2 099 083 | 2 278 955 | 1 957 592 | 1 822 891 | 1 674 755 | 2 030 828 | 3 134 923 | 5 570 608 | 4 909 965 | 5 951 741 | 7 017 288 | 7 069 899 |
| Käibevara | 111 343 | 155 829 | 431 923 | 203 612 | 146 994 | 1 103 658 | 1 348 667 | 2 136 184 | 4 023 038 | 3 060 207 | 4 237 490 | 3 107 839 | 3 332 948 |
| Põhivara | 2 039 445 | 1 943 254 | 1 847 032 | 1 753 980 | 1 675 897 | 571 097 | 682 161 | 998 739 | 1 547 570 | 1 849 758 | 1 714 251 | 3 909 449 | 3 736 951 |
| Lühiajalised kohustused | 250 845 | 305 641 | 587 916 | 416 714 | 368 268 | 941 866 | 860 131 | 1 465 763 | 2 240 199 | 1 184 709 | 1 996 053 | 2 345 987 | 1 643 587 |
| Pikaajalised kohustused | 10 354 | 3 452 | 0 | 0 | 0 | 0 | 260 000 | 333 281 | 302 858 | 217 147 | 169 765 | 336 378 | 753 620 |
| Omakapital | 1 889 589 | 1 789 990 | 1 691 039 | 1 540 878 | 1 454 623 | 732 889 | 910 697 | 1 335 879 | 3 027 551 | 3 508 109 | 3 785 923 | 4 334 923 | 4 672 692 |
| Töötajad | 43 | 39 | 39 | 42 | 42 | 49 | 66 | 82 | 92 | 81 | 74 | 86 | 83 |
| Maksevõime kordaja | 0.44 | 0.51 | 0.73 | 0.49 | 0.40 | 1.17 | 1.57 | 1.46 | 1.80 | 2.58 | 2.12 | 1.32 | 2.03 |
| Võlakordaja | 0.12 | 0.15 | 0.26 | 0.21 | 0.20 | 0.56 | 0.42 | 0.47 | 0.40 | 0.24 | 0.34 | 0.33 | 0.23 |
| Käiberentaablus | -0.06 | -0.07 | -0.06 | -0.08 | -0.05 | -0.34 | 0.03 | 0.04 | 0.09 | 0.03 | 0.03 | 0.05 | 0.03 |
| Omakapitali rentaablus | -0.05 | -0.06 | -0.06 | -0.10 | -0.06 | -0.98 | 0.20 | 0.32 | 0.56 | 0.14 | 0.07 | 0.13 | 0.07 |
Andmed majandusaasta aruannetest graafikuna - (EUR)
Tegevusaruanne
Rakvere Metsamajand OÜ 2025. a. majandusaasta aruanne Tegevusaruanne Rakvere Metsamajand OÜ põhitegevuseks oli 2025. aastal puidust suvemajade, aiamajade, saunade ning muude puitehitusdetailide tootmine ja müük. Lisaks jätkati tisleritoodete valmistamist ning uste ja akende müügiga seotud tegevusi. Ettevõtte tegevus oli jätkuvalt tugevalt ekspordile suunatud ning peamisteks sihtturgudeks olid Euroopa Liidu riigid, eelkõige Saksamaa, samuti muud välisturud väljaspool Euroopa Liitu. 2025.aasta majanduskeskkonda mõjutasid jätkuvalt ehitus- ja kinnisvarasektori madalam aktiivsus Euroopa turgudel, kõrge konkurents ning klientide ettevaatlikum investeerimiskäitumine. Samas püsis nõudlus ettevõtte toodete vastu peamistel sihtturgudel stabiilne ning ettevõte jätkas aktiivselt uute klientide ja müügikanalite otsimist. Müügistruktuuris säilis oluline ekspordi osakaal ning ettevõte suutis keerulisemas turuolukorras säilitada kasumliku tegevuse. Tooraine hinnad stabiliseerusid võrreldes eelnevate aastatega, kuid teatud materjalide ja komponentide saadavus ning hinnasurve mõjutasid jätkuvalt tootmise kulubaasi. Ettevõtte tähelepanu keskmes oli tootmise efektiivsuse parandamine, kulude kontroll, varude juhtimine ning olemasolevate klientide hoidmine. 2025.aasta müügitulu oli 11,6 miljonit eurot ning ettevõte lõpetas majandusaasta kasumiga. Võrreldes eelneva aastaga vähenes müügitulu ja kasumlikkus, kuid ettevõtte finantsseisund jäi tugevaks ning omakapitali osakaal püsis kõrgel tasemel. Ettevõtte maksevõime paranes võrreldes eelneva aastaga ning lühiajaliste kohustiste tase vähenes. Ettevõtte tegevust finantseeriti nii tegevusest teenitud rahavoogude kui ka seotud osapoolte ja finantseerimisasutuste kaudu. Jätkati investeeringuid tootmisvahenditesse ja seadmetesse eesmärgiga säilitada tootmisvõimekus ning parandada tootmise töökindlust. 2026.aastale vaatab ettevõtte juhtkond mõõdukalt optimistlikult. Peamisteks eesmärkideks on müügimahtude stabiliseerimine, eksporditurgude hoidmine ja laiendamine, tootmise efektiivsuse parandamine ning käibekapitali tõhusam juhtimine. Juhtkonna hinnangul on ettevõte jätkuvalt tegutsev ning suuteline täitma
Käive kvartalite lõikes Maksu- ja tolliameti andmetel - (EUR)
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmisel aastal
| Aasta | Q1 | % | Q2 | % | Q3 | % | Q4 | % | Kokku | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 2 417 143 | -8 | 3 667 539 | +2 | 6 084 682 | -51 | ||||
| 2025 | 2 637 629 | +17 | 3 594 679 | +4 | 3 224 555 | -13 | 3 066 793 | -1 | 12 523 656 | 0 |
| 2024 | 2 250 455 | +20 | 3 447 839 | +4 | 3 701 582 | +34 | 3 101 767 | +37 | 12 501 643 | +22 |
| 2023 | 1 880 964 | -55 | 3 311 598 | -44 | 2 760 664 | -31 | 2 270 030 | +8 | 10 223 255 | -37 |
| 2022 | 4 217 313 | +30 | 5 932 885 | +32 | 3 972 594 | -33 | 2 103 071 | -68 | 16 225 863 | -19 |
| 2021 | 3 252 624 | +119 | 4 484 274 | +106 | 5 904 453 | +125 | 6 502 825 | +103 | 20 144 176 | +112 |
| 2020 | 1 481 961 | +43 | 2 180 358 | +28 | 2 629 828 | +74 | 3 204 056 | +105 | 9 496 203 | +63 |
| 2019 | 1 035 737 | +166 | 1 702 554 | +205 | 1 514 214 | +183 | 1 562 923 | +164 | 5 815 427 | +180 |
| 2018 | 389 746 | +70 | 557 709 | -1 | 535 001 | -17 | 591 516 | +20 | 2 073 973 | +7 |
| 2017 | 229 417 | 563 644 | 643 103 | 493 697 | 1 929 861 | 0 |
Maksu- ja tolliameti andmed graafikuna - (EUR)
Töötajad
Rakvere Metsamajand OÜTöötajate arv kvartalite lõikes Maksu- ja tolliameti andmetel
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmine aasta
| Aasta | Q1 | Vahe | Q2 | Vahe | Q3 | Vahe | Q4 | Vahe | Keskmine | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 81 | -5 | 95 | +6 | 88 | +2 | ||||
| 2025 | 86 | +3 | 89 | -2 | 87 | -2 | 82 | -2 | 86 | -1 |
| 2024 | 83 | +4 | 91 | +15 | 89 | +15 | 84 | +14 | 87 | +16 |
| 2023 | 79 | -12 | 76 | -2 | 74 | -5 | 70 | -5 | 75 | -7 |
| 2022 | 91 | +5 | 78 | -14 | 79 | -18 | 75 | -17 | 81 | -12 |
| 2021 | 86 | +14 | 92 | +9 | 97 | +7 | 92 | +10 | 92 | +12 |
| 2020 | 72 | +17 | 83 | +23 | 90 | +23 | 82 | +15 | 82 | +32 |
| 2019 | 55 | +12 | 60 | +13 | 67 | +18 | 67 | +15 | 62 | +29 |
| 2018 | 43 | +1 | 47 | +3 | 49 | +6 | 52 | +9 | 48 | +12 |
| 2017 | 42 | 44 | 43 | 43 | 43 |
Kohtulahendid
Rakvere Metsamajand OÜKohtulahendid
| Nimetus ja kohus | Valdkonnad | Lahendi kuupäev | Lahendi jõustumine | Teised osalised |
|---|---|---|---|---|
Harju Maakohus Tallinna kohtumaja | Võlaõigus | 26.08.2022 | 12.06.2023 | |
Tallinna Ringkonnakohtu tsiviilkolleegium | Võlaõigus | 20.03.2023 | 12.06.2023 | |
Pärnu Maakohus Haapsalu kohtumaja Haapsalus | Võlaõigus | 19.04.2022 | 22.04.2022 | |
Tallinna Ringkonnakohtu tsiviilkolleegium | Võlaõigus | 03.03.2022 | 03.03.2022 |
Ametlikud teadaanded
03.05.2022
| Kuupäev | Teate liik | Eelvaade | |
|---|---|---|---|
| 03.05.2022 | Äri- ja mittetulundusühingute ning sihtasutuste teated | Rakvere Metsamajand OÜ (registrikood 10045966) avaldab teadaande äriseadustiku (ÄS) § 483 lõike 1 alusel.
Ühing teatab ümberkujundamisest. Ühing teatab ümberkujundamisest. Aktsiaselts Rakvere Metsamajand ainuaktsionäri 07.02.2022 otsusega on aktsiaselts ümberkujundatud osaühinguks.
Ühingu ümberkujundamine osaühinguks on kantud äriregistrisse 03.05.2022.
Võlausaldajatel palume esitada oma nõuded tagatise saamiseks kuue kuu jooksul käesoleva teate avaldamisest. (ÄS § 483 lg 1). info@rakveremm.ee
ÄrinimedRakvere Metsamajand OÜ, kehtetud ärinimed: Aktsiaselts Rakvere Metsamajand.
Rakvere Metsamajand OÜRakvere linn, Lääne-Viru maakond, J. Kunderi tn 30Telefon: +372 5014337E-post: info@rakveremm.ee
Teadaande number 1917381 | Vaata |
Varad
Rakvere Metsamajand OÜFirma kinnistusraamat
Sündmused
Rakvere Metsamajand OÜViimased olulised ettevõttega seotud sündmused
Ettevõtte positsioonid top'des
| Nimetus | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Käibe TOPis | 1110 | 1457 | 1754 | 1224 | 792 |
| Maakonna TOPis | 23 | 33 | 38 | 32 | 18 |
| Valdkonna TOPis | 30 | 41 | 46 | 41 | 25 |
Ettevõtte positsioon võrreldes teiste sama valdkonna ettevõtetega
Käibe TOP
Kasumi TOP
Tegevusvaldkond
Ehituspuusepa- ja tisleritoodete tootmine(1623)