MOVEK GRUPP OÜ
Ettevõtte kokkuvõte
MOVEK GRUPP OÜMOVEK GRUPP OÜ on Lääne maakonnas Haapsalus tegutsev osaühing, mis tegeleb soojuspumpade tootmise, paigalduse ja hooldusega. Ettevõte asutati üle 20 aasta tagasi ning selle juhatusse kuuluvad Heino Uussaar ja Maarja Uussaar.
Movek Grupp on Eesti vanim soojuspumpade paigaldaja, kes on teinud üle 6 000 soojuspumba lahenduse eramutele, tootmis- ja ühiskondlikele hoonetele. Ettevõte toodab ja müüb soojuspumpasid kaubamärgi Gapsal all, mis on arendatud ja toodetud Eestis ning loodud toimima põhjamaise kliima tingimustes. Movek Grupp toodab lisaks soojuspumpadele ka nende paigaldamiseks vajalikke lisaseadmeid nagu ventilatsiooniagregaadid ja veesoojendid ning erinevaid lisasid nagu pinnase ja spiraalkollektorite kaevud ning torukoosteid Topbox. Paigaldatud soojuspumpade võimsused jäävad vahemikku 4–400 kW ning soojusallikatena kasutatakse pinnast, veekogu, põhjavett, ventilatsiooni jääksoojust, heitvett ja energiapuurkaeve; süsteeme on kombineeritud ka tahkekütuse, õli, gaasi ja tsentraalküttega. Gapsal soojuspumpasid müüakse Eestis, Lätis, Soomes ja Rootsis.
2025. aasta müügitulu oli 1 165 846 eurot, mis vähenes võrreldes eelmise aastaga 10% (2024: 1 305 250 eurot). Puhaskasum oli 20 970 eurot, mis vähenes võrreldes 2024. aastaga, mil kasum oli 81 333 eurot. Töötajate arv aruande järgi oli 8.
Sektori võrdlusandmed (kogukäive, puhaskasum, töötajate arv) tegevusala „Kütte-, ventilatsiooni- ja kliimaseadmete paigaldus, remont ja hooldus" kohta ei ole käesoleva aruandeperioodi kohta kättesaadavad, mistõttu sektori võrdlust esitada ei saa. Tegevusalal on Eestis aktiivseid ettevõtteid 1 062, Lääne maakonnas 12.
Movek Grupp OÜ omab Hästi Juhitud Ettevõtte tiitlit.
2025. aastal rajas ettevõte tootmishoone tarbeks päikesepargi, mida rahastas Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus projekti „Ettevõtte varustuskindlus" raames: projekti kogumaksumus oli 36 357 eurot, millest toetus moodustas 18 179 eurot. Ettevõte on soojuspumpade tootmisel, paigaldusel ja hooldusel rakendanud standardeid ISO 9001, ISO 14001 ja ISO 50001, mis loob eelduse soojuspumpade sertifitseerimiseks ekspordiks ja riigihangetel osalemiseks.
Äriseosed
MOVEK GRUPP OÜJuhatus
Nõukogu
Tütarettevõtted
Omanikud
Maksehäired
MOVEK GRUPP OÜKehtivad Maksehäired - (EUR)
Lõpetatud Maksehäired - (EUR)
Maksuvõlad
MOVEK GRUPP OÜMaksuvõlad seisuga 14.08.2026 - (EUR)
Esitamata deklaratsioonid seisuga 14.08.2026 - (EUR)
Ajalugu graafikuna - (EUR)
Ajalugu tabelina - (EUR)
11.08.2026
31.07.2026
21.07.2026
11.07.2026
30.06.2026
| Kuupäev | Maksuvõlg | SH. Ajatatud | SH. Vaidlustatud |
|---|---|---|---|
| 11.08.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 31.07.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.07.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.07.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 30.06.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 23.06.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.06.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 31.05.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.05.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 12.05.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 30.04.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.04.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.04.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 31.03.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.03.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.03.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 28.02.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 21.02.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 11.02.2026 | Maksuvõlad puuduvad | ||
| 31.01.2026 | Maksuvõlad puuduvad |
Maksu- ja tolliameti andmed graafikuna - (EUR)
Riiklikud maksud tabelina - (EUR)
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmisel aastal
| Aasta | Q1 | % | Q2 | % | Q3 | % | Q4 | % | Kokku | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 58 544 | -2 | 46 748 | 2 | 105 292 | -52 | ||||
| 2025 | 59 976 | 17 | 46 001 | 9 | 54 873 | -7 | 59 288 | -10 | 220 138 | 1 |
| 2024 | 51 438 | 11 | 42 117 | 27 | 59 230 | 37 | 65 785 | 10 | 218 569 | 20 |
| 2023 | 46 334 | 14 | 33 143 | -11 | 43 118 | 23 | 59 618 | 54 | 182 213 | 20 |
| 2022 | 40 495 | 5 | 37 352 | 33 | 34 995 | 3 | 38 795 | 42 | 151 636 | 18 |
| 2021 | 38 724 | -11 | 27 993 | 18 | 33 991 | 11 | 27 397 | -43 | 128 104 | -12 |
| 2020 | 43 721 | 27 | 23 657 | -2 | 30 683 | -33 | 48 103 | -25 | 146 163 | -13 |
| 2019 | 34 370 | -12 | 24 100 | 2310 | 45 721 | -2 | 64 340 | 154 | 168 531 | 51 |
| 2018 | 38 859 | 38 | 1 000 | -93 | 46 443 | 4 | 25 313 | -39 | 111 614 | -14 |
| 2017 | 28 194 | -44 | 14 811 | -53 | 44 498 | 35 | 41 677 | -9 | 129 180 | -19 |
| 2016 | 50 258 | 16 | 31 273 | -47 | 32 845 | -21 | 46 026 | -13 | 160 403 | -19 |
| 2015 | 43 472 | 59 535 | 41 629 | 82 | 53 081 | 3 | 197 717 | 165 | ||
| 2014 | 22 865 | 51 755 | 74 621 |
S.H tööjõu maksud - (EUR)
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmisel aastal
| Aasta | Q1 | % | Q2 | % | Q3 | % | Q4 | % | Kokku | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 26 672 | -12 | 26 024 | -24 | 52 696 | -61 | ||||
| 2025 | 30 379 | 11 | 34 317 | 24 | 38 703 | 27 | 33 098 | 9 | 136 497 | 18 |
| 2024 | 27 433 | 1 | 27 772 | -5 | 30 476 | 9 | 30 230 | 16 | 115 912 | 5 |
| 2023 | 27 249 | 52 | 29 243 | 47 | 27 864 | 20 | 26 051 | 9 | 110 406 | 30 |
| 2022 | 17 892 | -12 | 19 959 | 17 | 23 265 | 28 | 23 881 | 44 | 84 996 | 18 |
| 2021 | 20 393 | -23 | 17 063 | -17 | 18 194 | -10 | 16 632 | -37 | 72 281 | -23 |
| 2020 | 26 387 | 48 | 20 493 | 16 | 20 302 | 17 | 26 518 | 9 | 93 700 | 22 |
| 2019 | 17 804 | -26 | 17 603 | 668 | 17 296 | -45 | 24 237 | 244 | 76 940 | 18 |
| 2018 | 24 143 | 139 | 2 292 | -76 | 31 731 | 20 | 7 046 | -71 | 65 213 | -8 |
| 2017 | 10 106 | -68 | 9 570 | -68 | 26 361 | 1 | 24 508 | -14 | 70 545 | -39 |
| 2016 | 31 934 | 12 | 29 588 | 25 991 | -10 | 28 555 | -6 | 116 068 | -1 | |
| 2015 | 28 623 | 29 468 | 28 954 | 79 | 30 260 | 3 | 117 306 | 157 | ||
| 2014 | 16 195 | 29 452 | 45 647 |
Finantsandmed
MOVEK GRUPP OÜAndmed majandusaasta aruannetest - (EUR)
Käive
Puhaskasum
Bilansimaht
Käibevara
Põhivara
Lühiajalised kohustused
Pikaajalised kohustused
Omakapital
Töötajad
Maksevõime kordaja
Võlakordaja
Käiberentaablus
Omakapitali rentaablus
| Nimetus | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Käive | 2 372 194 | 1 571 125 | 1 663 887 | 1 379 295 | 1 031 924 | 1 079 705 | 1 054 467 | 697 389 | 788 131 | 1 159 581 | 1 186 519 | 1 305 250 | 1 165 846 |
| Puhaskasum | 107 099 | -442 697 | -177 184 | 36 580 | 9 381 | -31 364 | 39 438 | 10 810 | 46 004 | 77 401 | 51 005 | 81 333 | 20 970 |
| Bilansimaht | 1 557 154 | 1 153 926 | 958 435 | 1 121 565 | 995 617 | 905 953 | 704 840 | 647 875 | 662 945 | 824 806 | 881 734 | 815 527 | 906 349 |
| Käibevara | 1 086 724 | 732 593 | 526 348 | 718 769 | 589 950 | 524 823 | 349 979 | 318 318 | 335 379 | 524 160 | 605 195 | 559 709 | 606 101 |
| Põhivara | 470 430 | 421 333 | 432 087 | 402 796 | 405 667 | 381 130 | 354 861 | 329 557 | 327 566 | 300 646 | 276 539 | 255 818 | 300 248 |
| Lühiajalised kohustused | 373 913 | 487 281 | 481 830 | 497 343 | 332 492 | 327 826 | 107 979 | 68 290 | 66 718 | 168 669 | 228 926 | 135 642 | 195 406 |
| Pikaajalised kohustused | 341 911 | 268 012 | 267 702 | 78 739 | 108 261 | 54 627 | 33 922 | 5 836 | 26 474 | 58 983 | 9 649 | 7 393 | 17 481 |
| Omakapital | 841 330 | 398 633 | 208 903 | 545 483 | 554 864 | 523 500 | 562 939 | 573 749 | 569 753 | 597 154 | 643 159 | 672 492 | 693 462 |
| Töötajad | 14 | 15 | 15 | 14 | 12 | 9 | 9 | 7 | 7 | 8 | 10 | 8 | 8 |
| Maksevõime kordaja | 2.91 | 1.50 | 1.09 | 1.45 | 1.77 | 1.60 | 3.24 | 4.66 | 5.03 | 3.11 | 2.64 | 4.13 | 3.10 |
| Võlakordaja | 0.24 | 0.42 | 0.50 | 0.44 | 0.33 | 0.36 | 0.15 | 0.11 | 0.10 | 0.20 | 0.26 | 0.17 | 0.22 |
| Käiberentaablus | 0.05 | -0.28 | -0.11 | 0.03 | 0.01 | -0.03 | 0.04 | 0.02 | 0.06 | 0.07 | 0.04 | 0.06 | 0.02 |
| Omakapitali rentaablus | 0.13 | -1.11 | -0.85 | 0.07 | 0.02 | -0.06 | 0.07 | 0.02 | 0.08 | 0.13 | 0.08 | 0.12 | 0.03 |
Andmed majandusaasta aruannetest graafikuna - (EUR)
Tegevusaruanne
MOVEK GRUPP OÜ 2025. a. majandusaasta aruanne Tegevusaruanne 2025. aastal jätkas Movek Grupp OÜ tegevust soojuspumpade tootmise, paigalduse ja hooldusega. Käesoleva majandusaasta lõpetasime kasumiga summas 20 970 (2024.a kasum 81 333 ) eurot. Meie müügitulu vähenes võrreldes möödunud aastaga 10%. 2025 a. müügitulu oli 1 165 846 ( 2024. a 1 305 250 ) eurot. Euroopa Liidu sisene müügitulu vähenes 33%. 2025.a Euroopa Liidu sisene müügitulu oli 53 109 ( 2024. a 79 404 ) eurot. Rajasime 2025. aastal tootmishoone tarvis päikesepargi. Päikesepargi rajamist rahastas Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus projekti " Ettevõtte varustuskindlus" raames. Projekti maksumus oli 36 357 eurot, rahastuse saime summas 18 179 eurot. Soetasime juurde täiendavalt põhivarasid 28 905 euro eest. Movek Grupp jätkab tuleval majandusaastal oma praegust tegevust soojuspumpade tootmise, paigaldamise ja seadmete müügi valdkonnas. Planeeritud on töötajate arvu suurendamine ja müügitulu ning ekspordiosa kasv.
Käive kvartalite lõikes Maksu- ja tolliameti andmetel - (EUR)
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmisel aastal
| Aasta | Q1 | % | Q2 | % | Q3 | % | Q4 | % | Kokku | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 336 857 | -34 | 318 547 | -22 | 655 404 | -56 | ||||
| 2025 | 506 591 | +82 | 407 869 | +88 | 236 131 | -33 | 346 061 | -23 | 1 496 652 | +15 |
| 2024 | 278 187 | -44 | 217 342 | -25 | 353 411 | +101 | 451 384 | +6 | 1 300 325 | -6 |
| 2023 | 496 960 | +74 | 288 066 | -20 | 175 549 | -38 | 427 804 | -11 | 1 388 379 | -2 |
| 2022 | 285 057 | +60 | 360 521 | +82 | 283 534 | +20 | 481 319 | +79 | 1 410 430 | +60 |
| 2021 | 178 716 | -24 | 198 260 | -6 | 236 217 | +31 | 268 840 | +10 | 882 034 | +1 |
| 2020 | 234 934 | -31 | 211 158 | +2 | 180 581 | -17 | 243 850 | -36 | 870 523 | -24 |
| 2019 | 341 233 | +8 | 206 270 | -27 | 218 667 | -39 | 378 584 | +25 | 1 144 753 | -9 |
| 2018 | 317 219 | -8 | 283 875 | +16 | 356 764 | +39 | 302 226 | -17 | 1 260 084 | +4 |
| 2017 | 342 997 | 244 326 | 255 983 | 362 698 | 1 206 003 | 0 |
Maksu- ja tolliameti andmed graafikuna - (EUR)
Töötajad
MOVEK GRUPP OÜTöötajate arv kvartalite lõikes Maksu- ja tolliameti andmetel
Muutus on arvutatud võrreldes sama kvartaliga eelmine aasta
| Aasta | Q1 | Vahe | Q2 | Vahe | Q3 | Vahe | Q4 | Vahe | Keskmine | % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 6 | -2 | 7 | -2 | 7 | -13 | ||||
| 2025 | 8 | 0 | 9 | +1 | 7 | -1 | 7 | -1 | 8 | 0 |
| 2024 | 8 | -3 | 8 | -3 | 8 | 0 | 8 | -1 | 8 | -20 |
| 2023 | 11 | +5 | 11 | +5 | 8 | 0 | 9 | 0 | 10 | +43 |
| 2022 | 6 | -4 | 6 | -2 | 8 | +2 | 9 | +3 | 7 | -13 |
| 2021 | 10 | 0 | 8 | -2 | 6 | -4 | 6 | -4 | 8 | -20 |
| 2020 | 10 | 0 | 10 | 0 | 10 | 0 | 10 | 0 | 10 | 0 |
| 2019 | 10 | 0 | 10 | 0 | 10 | 0 | 10 | 0 | 10 | 0 |
| 2018 | 10 | -3 | 10 | -2 | 10 | -1 | 10 | 0 | 10 | -17 |
| 2017 | 13 | 12 | 11 | 10 | 12 |
Kohtulahendid
MOVEK GRUPP OÜKohtulahendid
Ametlikud teadaanded
Varad
MOVEK GRUPP OÜFirma kinnistusraamat
Sündmused
MOVEK GRUPP OÜViimased olulised ettevõttega seotud sündmused
Ettevõtte positsioonid top'des
| Nimetus | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Käibe TOPis | 7971 | 8470 | 9237 | 9476 | 11047 |
| Maakonna TOPis | 56 | 58 | 67 | 63 | 81 |
| Valdkonna TOPis | 163 | 156 | 187 | 188 | 228 |
Ettevõtte positsioon võrreldes teiste sama valdkonna ettevõtetega
Käibe TOP
Kasumi TOP
Tegevusvaldkond
Kütte-, ventilatsiooni- ja kliimaseadmete paigaldus, remont ja hooldus(43221)
Tööstuslike kliimaseadmete tootmine(28251)